| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am nevoie de ajutorul vostru.cand imi spal parul se incalceste rau de tot si am nevoie de o solutie ca atunci cand il pieptan sa se descalceasca usor si fara un pic de durere.dau funda MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| Ssiaa_Anni_1997 a răspuns:

1.Trebuie sa ai parul piptanat cand intri la dus sa te speli pe cap.
2. Daca folosesti un balsam, schimba-l cu unul mai recomandat pe net.
3.Foloseste o masca d epar din comert, au o cantitate mare si un pret nu asa de mare
4. Dupa ce ai iesit de la dus nu iti freca parul cu prosopul, pune-l in prosop, lasa-l in el in jur de 15 minute si apoi usuca-l
5. Cand te piepteni piaptana mai intai pare de mai jos de ureche iar apoi piaptana-l de sus, sper ca te-am ajutat :*

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cu asa ceva m-am confruntat ani de zile avand parul f lung..am incercat tot ce era omeneste, pana am folosit masca de galbenus cu ulei de masline, acum pot rasufla usurata, de fiecare data imi ziceam.
Gata de maine ma tund, cel putin copilasii mei le era teama sa se uite cand ma piaptanam...
Poti incerca si tu aceasta varianta, mai ales ca nu este costisitoare
Cel putin rau nu iti face
O seara bunahappy

| mona a răspuns:

Daca te dai cu balsam nu cred ca se mai incalceste

| HaHaGirl a răspuns:

Draga mea parul are nevoie de atentie ca orice parte a corpului, daca se incalceste inseamna ca nu te speli cum trebuie, cand te speli lasa-te cu capul in jos si trage degetele prin el iar dupa ce te speli nu-l mai sterge cu prosopul frecandu-l de sa se rupa, te stergi usor apoi il piepteni si a 2a zi nici nu mai trebuie sa te piepteni e simplu

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Foloseste balsam ori spray pentru descurcarea parului.

| SashaS a răspuns:

Buna! Eu cred ca ti se intampla asta din cauza samponului. Incearca Yves Rocher Sampon pentru descurcare parca asa se chema, daca nu zici cu tei si tot acelasi e.

| AnaM19 a răspuns:

Incearca sa te dai cu un balsam mai bun si sa il aplici decat la varfuri atunci cand ai stors bine parul de apa. happy