| sweetela a întrebat:

Hey! Am si eu o mare problema cu parul meu:dupa ce imi spal parul il las sa se usuce apoi mi-l pieptan si dupa ce termin de pieptanat parca nu l-as fi pieptanat de saptamani, adica e cu mult"volum" si nu imi place, iar a doua zi cand sa ma pieptan din nou parca nu mi l-as fi pieptanat de saptamani si mi se incalceste foarte usor. As dori niste tratamente pentru par pentru a nu mai fi atat de voluminos si tratamente contra caderii parului...

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Eu i-am venit de hac cu masca de ou cu ulei de masline si vitamina A.
Am parul f lung se se incurca de ziceai ca e matase de porumb.
Am cheltuit bani in zadar, nimic nu isi face efectul + ca se ingrasa foarte repede.
Asa ca, am apelat la acest truc si sunt multumita+ca ma spal si cu frunze de nuc/urzica/pelin.
Incearca, nu ai nimic de pierdut.
O zi bunahappy

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pieptul sau perie uneori iti electrizeaza parul astfel ajungi cu "volumul" nedorit. sau parul tau este nehidratat si se ajunge la asta. Incearca sa folosesti produse care sunt impotriva electrizarii / hidratarii parului http://ro.oriflame.com/products/product?code=30068

tratamete naturale http://www.divahair.ro/......i_naturale

http://www.beautyrevealed.ro/electrizarea-parului/

Sper sa-ti fie de folos!

| amalyaa a răspuns:

Bună, cel mai ideal ar fi tratamentul cu keratină, iți face părul drept, fără fire rebele, il piepteni ușor, nu se încălcește si nu îți cade părul deloc. Dar e destul de costisitor, depinde cât de lung e părul tau si poate dura chiar mai mult de 6 luni, dar in continuare o sa ai parul mai lucios si frumos. Te ajunge in jur de 200-250 lei, te poti interesa la un coafor!