| allnamesweretaken a întrebat:

Cum sa-i spun mamei ca am luat 3 la mate fara sa se enerveze x_X...va rog ajutati-ma crying app mai am un 7 si un 8 x_X

9 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

"Mami.stii ca urasc matematica.am luat un 3.mai bine afli de la mine decat de la altcineva.Promit sa iau un 10 cat de curand."

| yellowalien a răspuns:

Spune-i ca nu te ajuta cu nimic daca se enerveaza si tipa la tine... Explica-i ca nu putem fi buni la toate, fiecare are domenii in care se pricepe mai bine si domenii cu care nu are nicio tangenta(nu uita sa-i dai si exemple de lucruri la care te pricepi).
Totusi straduieste-te sa inveti mai mult la mate, lucreaza cateva exercitii suplimentar sau ceva de genu, pentru ca ea sa vada ca notele tale mici nu au aparut din reavointa(daca faci asta nu numai ca o vei impresiona, dar s-ar putea sa intelegi mai bine si sa ai surpriza ca nu vei mai avea note mici de ascunsbig grin). Chiar daca va mai tipa la tine, pana la urma asa sunt mamele... chatterbox Dar sa stii ca 'tehnica impresionarii' are in majoritatea cazurilor efecthee hee

| Victoria a răspuns:

Nu-i spune deocamdata, mai intai invata si ia vreo 2 de 10, apoi da-i cele doua vesti, pentru ca supararea cauza de 3 sa se diminueze datorita notelor de 10.

| Sἶrenἶa a răspuns:

Zii prin tel. eoo fac asta cand ii d nuapTTe laughing))) devil sh ii "promit" c o s repar notawinking

| Alex_7297 a răspuns:

Explică-i că nu îţi place matematica, şi, dacă la celelalte materii ai note bune, spune-i că nu poţi să excelezi în toate domeniile. Dacă nici la fizică, chimie nu te descurci, spune-i că nu îţi plac ştiinţele exacte.Asta te va scuza şi de următoarele note mici, nu numai de asta! Pace.

| justdanceklihkuugiuhb a răspuns:

Ii spui ca ai luat un 3 pentru ca v-a dat un test da a fost vina colegilor si v-a dat dintr-o lectie pe care nu trebuia sa o invatati si cea mai mare nota a fost 4 sau 5winkingsi daca nu merge plangilaughing

| gheorghita a răspuns:

Ii spui ca ati facut galagie si s-a enervat proful/profa si v-a dat lucrare si ai luat 3 pentru ca nu ai avut timp sa scrii nimic si a fost greu

| campanario a răspuns:

Pai intr'o zi cand o vei vedea mai calma, spune-i! Nu acoperii, pentru ca daca va afla va fi mult mai rau dupa aceea sad. Oricum de o cearta mica nu ai sa scapi asa ca stii ce te asteapta.Pe viitor incearca sa iei note mai mari si atunci asta nu iti va afecta la medie. Pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte sa pleci la scoala ii arati carnetul de note (de preferat sa fie lunea) ii spui ca discutati diseara ca te grabesti la scoala...vezi tu cum reactioneaza si asa te pregatesti si pentru urmari

SUCCES!