| SweetCandy29 a întrebat:

.am nevoie de multe statusuri frumoase de dragoste/indiferenta/despartire :X pentru a le scrie intr-o agenda :*! Primiti fundita pentru cele mai multe big grin. La revedere! :* ( PS nu vreau site-uri!)

3 răspunsuri:
| cllaudDia a răspuns:

Atunci de ce imi reprosezi si faci pe proasta..Stiai ca te iubesc, BAGAMIAS **** IN EXPRESIA ASTA!
"Cea mai buna cale pentru a-ti indeplini visele este sa te trezesti." Asa o fi,dar uneori parca e mai bine sa dorm…Unele vise nu se adeveresc niciodata, oricat de mult am incerca. Unele dintre visele mele sunt nerealizabile, simple dorinte si pofte pe care sufletul meu le are fara sa realizeze ca eu nu le pot indeplini.Cat de mult as vrea sa se implineasca acele pofte egoiste pe care le am uneori,dar…cum,cum sa le indeplinesc? Am ajuns la concluzia ca nu pot,oricat de mult as incerca; si asa mi-am dat seama ca e mai bine sa visez decat sa ma trezesc, in visele mele pot fi cine vreau, pot sa fac ce vreau si pot iubi pe cine vreau.In vis pot indeplini toate poftele sufletului meu egoist care vrea absolut tot ce poate obtine ca sa fie fericit.El pofteste,eu trebuie sa indeplinesc,asa ca…visez, visez si iar visez, atat de mult pana ajung sa multumesc egoista din mine.De ce sa ma trezesc…? De ce,daca in realitate nu pot sa fac nici macar un sfert din ce fac in vis? E adevarat ca in viata ar trebui sa fim fericiti si ca ar trebui sa ne multumim cu ce avem,dar cine spune ca in vis nu sunt fericita? Si,oricum,la un moment dat ma voi trezi,nevoita sau nu,asa ca…visez,atat de mult cat pot,pentru ca voi fi readusa la realitate, de ceasul care imi aminteste in fiecare dimineata cu brutalitate ca trebuie sa imi ucid visul si sa ma duc sa infrunt realitatea cruda de dincolo de patura mea.

Motivul pentru care nu imi destainui secretele nimanui, e pentru ca toata lumea pleaca la un moment dat. Iar la sfarsitul zilei sunt doar eu si sufletul meu.
Intr-o zi lacrima ii spune zambetului : Te invidiez ca esti mereu asa vesel! ...Zambetul ii raspunde : Nu stii ce greu imi e uneori sa iti ascunde tristetea.

Capu sus! Nu lăsa să te învingă, distruge-i tu înainte!

De ce tipa oamenii unii la altii
"Intr-o zi, un intelept din India puse urmatoarea intrebare discipolilor sai:
- De ce tipa oamenii cand sunt suparati?
- Tipam deoarece ne pierdem calmul, zise unul dintre ei.
- Dar de ce sa tipi, atunci cand cealalta persoana e chiar langa tine? inreba din nou inteleptul.
- Pai, tipam ca sa fim siguri ca celalalt ne aude, incerca un alt discipol.
Maestrul intreba din nou:
-Totusi, nu s-ar putea sa vorbim mai incet, cu voce joasa?
Nici unul dintre raspunsurile primite nu-l multumi pe intelept. Atunci el ii lamuri:
- Stiti de ce tipam unul la altul cand suntem suparati? Adevarul e ca, atunci cand doua persoane se cearta, inimile lor se distanteaza foarte mult. Pentru a acoperi aceasta distanta, ei trebuie sa strige, ca sa se poata auzi unul pe celalalt. Cu cat sunt mai suparati, cu atat mai tare trebuie sa strige, din cauza distantei si mai mari.
Pe de alta parte, ce se petrece atunci cand doua fiinte sunt indragostite? Ele nu tipa deloc. Vorbesc incetisor, suav. De ce? Fiindca inimile lor sunt foarte apropiate. Distanta dintre ele este foarte mica. Uneori, inimile lor sunt atat de aproape, ca nici nu mai vorbesc, doar soptesc, murmura. Iar atunci cand iubirea e si mai intensa, nu mai e nevoie nici macar sa sopteasca, ajunge doar sa se priveasca si inimile lor se inteleg. Asta se petrece atunci cand doua fiinte care se iubesc, au inimile apropiate.
In final, inteleptul concluziona, zicand:
- Cand discutati, nu lasati ca inimile voastre sa se separe una de cealalta, nu rostiti cuvinte care sa va indeparteze si mai mult, caci va veni o zi in care distanta va fi atat de mare, incat inimile voastre nu vor mai gasi drumul de intoarcere."

Cu toţii avem demoni în interior...
Eu doar am învăţat să-i accept, nu să-i ignor,
Să mă folosesc de ei, oricând sunt în decor...
Nu mai ţip în întuneric, le spun "Somn uşor!"

Cel mai dureros sentiment? Invidia.
Cel mai periculos om? Cel pe care îl consideri perfect.

Timpul, greșelile și dezamăgirile ne dovedesc că puțini oameni merită încrederea noastră.
Cunoaștem o persoană, decidem să ne deschidem sufletul și să povestim sentimente pentru noi importante. Ni se pare totul minunat, ne simțim norocoși.
Dintr-o dată norii se ridică asupra noastră și ne surprind într-un mod neplăcut, ne scutură de optimism și alungă ultimul gram de încredere.
Deseori m-am întrebat de ce ne ascundem în spatele unor măști, de ce tot mai des au de câștigat cei care joacă un rol dublu.
Mă sperie atitudinea lor, faptul că majoritatea se consideră superiori, de neînvins.

Şi dintr-o dată, "mai târziu" a devenit "prea târziu"...
"Devin deja obosită să tot pierd oameni importanţi din viaţa mea..."
Obisnuiam sa vorbim in fiecare zi, in fiecare ora. Fiecare minut, ne prindea impreuna … Azi, fiecare minut, ne surprinde, gandindu-ne unul la altul … Cica ne-am despartit, dar in adancul inimii, noi stim ca inca - suntem impreuna.
Da. Asta trebuie sa fie. Ne-am gasit fericirea in momentele in care ne intelegeam, cand ea radea si eu ma bucuram ca ea rade. Ne gaseam fericirea cand ea mergea cu mine si eu mergeam cu ea si nu eram niciodata singuri. Ne gaseam fericirea cand ea dormea la mine si se trezea tarziu, morocanoasa dar manca mereu cu pofta si o placere deosebita micul dejun. Ne-am gasit fericirea cumva in multe dar niciodata nu am vazut-o si niciodata nu am pastrat-o.

Cu toţii avem demoni în interior...
Eu doar am învăţat să-i accept, nu să-i ignor,
Să mă folosesc de ei, oricând sunt în decor...
Nu mai ţip în întuneric, le spun "Somn uşor!"

Si sa nu ma intrebi de ce plang ca nu iti raspund..Ca ar trebui sa stai o noapte intreaga langa mine sa privesti cerul si sa ma asculti..si tot n-ai sa intelegi de ce imi curg lacrimile cand voi radeti si de ce am un zambet atat de FALS si totusi atat de FRUMOS! Sa nu te intrebi niciodata de ce vb cu florile sau de ce ascult luna..Ca daca ti as spune ai crede ca-s nebuna.Sa nu te uiti in ochii mei incercand sa mi citesti sufletul.e o bibloteca prea mare pentru tine..si esenta e ascunsa intr-un singur rand.iar daca am trecut intamplator prin viata ta si ti am lasat o pata alba sau neagra. Uita-ma. Iar daca vreodata iti trec intamplator prin minte..sa nu te gandesti la chipul meu, nici la ochii mei. Sa te opresti la primul lucru care iti trece prin cap..si sa ma faci sa dispar! Eu nu sunt genul de om care ti ramane in minte,sunt cea care ti-e tatuata pe spatele inimii. Si de care nu-ti amintesti niciodata. Dar totusi sunt acolo!
"Oamenii nu mai au timp cu adevărat pentru nimic. Cumpără de la magazin lucruri gata făcute. Și cum nu există magazine de prieteni, oamenii nu mai au prieteni. "
Vine un moment cînd nu mai vrei să te cerţi,să lămureşti,să ceri, să convingi, să ceri iertare...
Eu nu inteleg cum pot fi unii oameni atat de falsi. Intr-o relatie, intr-o prietenie, in societate, oriunde, nu conteaza. Conteaza decat faptul ca sunt falsi. Prea falsi
Toate va credeti neveste dupa ce a-ti stat o noapte dedesubt si doua peste!
"Orice rană se vindecă în cele din urmă dacă n-o zgândări, ci-i da-i pace să se usuce încet."
Si la final nu iti ramane decat sa privesti cu ochii tristi si goi cum oamenii de langa tine pleaca unul cate unul, unul dupa altul, calcand in picioare tot ce le-ai oferit, spunand fie ca nu le-a fost suficient, fie ca nu le-a trebuit vreodata. Te uiti cum prietenii iti fura dragostea, dragostea te fura pe tine iar tu iti furi din anii vietii intrebandu-te unde ar fi putut ramane loc de mai bine. Ciudat e ca, uneori, stii de la inceput cand o persoana nu merita si ca increderea e clar de prisos, si totusi incerci ca prostul.

"Tragedia este o schimbare radicala in vietile noastre, intotdeauna legata de acelasi principiu: o pierdere. Cand te afli in fata unei pierderi, nu ti-e de nici un folos sa incerci sa mai recuperezi ce s-a dus deja, mai bine profiti de golul ce ti se deschide in fata ca sa-l umpli cu ceva nou.In teorie, orice pierdere e spre binele nostru; in practica, ne putem intrebari in legatura cu existenta lui Dumnezeu si ne spunem: oare merit eu asta?" ~ Paulo Coehlo, Aleph
M-am rugat la Dumnezeu sa imi dea o bicicleta, dar am aflat ca Dumnezeu nu iti pune in traista. Asa ca am furat o bicicleta si m-am rugat pentru iertare.

| GeorgianaAdelina a răspuns:

♥ Cand ai pe cineva langa tine. Si nu stii sa apreciezi. Realizezi ce greu ti.e fara el. Dupa ce il pierzi.

♥ Dilema ta sunt eu! Fosta prietenului tau day dreaming...

♥ Decat sa minti, ca nu vrei, sufletul tu sa mi-l iei,

Mai bine pleci si ne oprim, o sa doara mai putin.

Telefonul il strang cu obsesie in mana ..Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost, si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost.

♥ Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi.

♥ Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

♥Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

♥Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! ..pentru ca stii..viata e grea si lumea e rea..cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa?!

♥Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

♥Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai... Iubeste-ma cand merit cel mai putin.....Atunci am nevoie cel mai mult!

♥Orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste.dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc.

♥Invat sa plang fara lacrimi,sa admir cu masca indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire,am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

♥Nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut,chiar daca uneori,inima iti moare.

♥Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat, Mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat.

♥Mandria ti-a ramas cea mai mare avere, zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere. happy

♥Zambeste chiar daca ai sa cazi, Chiar daca soarele apune si azi.

•O clipa langa tine n`as putea s'o uitlove struck!•

♥Razbunarea nu-mi aduce satisfactii..Insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste.
♥Roata e rotunda, intr-o zi se va intoarce.

♥Stiu ..am facut mii de prostii; D dar sincer le-as reface pe toate!

♥Nu lovitura ne face să suferim, ci destinderea încordării care urmează, obositoare, ca un ecou!

♥Sa sti ca doare! un pas, doi. apoi vezi cum totul moare.

♥Mi-am dorit prea mult, ce nu imi trebuia!
♥Cel mai rău fel în care simti absenta cuiva este să stai lângă el si să stii că nu va fi niciodată al tău.
♥Fi întotdeauna cine esti si dacă acest lucru nu-i de ajuns pentru cineva, acel cineva nu-i de ajuns pentru tine.
♥ Să fiu sinceră...visam la tine! Chiar dacă aveam foarte multă lume-n jurul meu, mă simteam atât de singură pentru că nu erai lânga mine.
♥Riscurile pe care ti le asumi, relevă ceea ce apreciezi.
♥Nimănui nu-i pasă dacă îţi merge prost. Le pasă dacă îţi merge bine, căci aşa au ce distruge.

*Capul sus si privirea dreapta...ca niciodata nu stii ce te asteapta.
*Ea stie mereu ce ma doare si mereu imi spune fi tare!sigh
*Ai cam uitat de fel ce-nseamna siguranta si respect.Ai luat-o pe un drum ce momentan crezi ca-i perfect, Sa poti trece peste tot si peste toate mai direct.
*ImbraCat in zambete aproape orice om e falsstraight face...Am crezut in ochii sinceri si da!straight face...M`am arsoh go on
*Si se zice ca prietenii adevarati iti sunt aproape la greu.Voi dc ma uitatzi mereu?!
*Poţi să vopseşti o cioară în alb dar nu va deveni porumbelwinking!
*Nu poti sa fi respectat daca tu nu te respecti. Daca taci si accepti, nu stii la ce sa te-astepti love struck!
*Si vezi ca prin viata asta doar odata treci..deci pe unde mergi, profita pana pleci!
*Sa nu te crezi stapan,nimic din ce ai nu-ti apartine,si daca maine mori ar fi la fel si fara tinehee hee
*Ai vrea să dai timpul înapoi, să poţi să ştegi orice pată.Să mă mai vezi cum dorm cu tricoul tău măcar o dată!
*Sa atingi culmea viselor inseamna mult! love struck pentru unu' care nu stie sa viseze!
*Totul se plăteşte azi. Inclusiv iluziile.
*"Fiecare alearga`n felul lui mereu dupa ceva, Nu conteaza cât ai în viata, mereu vrei altceva...sad
*" Vezi tu, nu ma afecteaza ca vorbesti prea mult, atata timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult. "
*Nu ştii când totul e de vis, căci totul se duce când luminile s-au stins.

*Toti oamenii te aud cand vorbesti... prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n`ai spus în cuvinte!
*Viata o sa ne invete ca lumea vorbeste si judeca fara sa cunoasca.
*Pe masura ce crestem descoperim ca pana si persoana care nu trebuia sa te dezamageasca vreodata,probabil o va face.
*Te indrepti spre cerul senin. Mai bea un Pahar de vin si zambeste, cineva acolo sus te iubeste "♥
*E imposibil sa eviti inevitabilul. Daca trebuie sa se intample,se va intampla indiferent ce ai face tu.
*Dragostea ramane, doar oamenii se schimba.
*Mai sunt destule de vazut si mai sunt multe de trait si de-nvatat.
*Uitam cu totii ca trecem prin viata, nu stam... si doar impreuna invatam..Sa iubim, sa ajutam, sa uitam si sa iertam.
*Uite cum e... dragostea inseamna durere, cand numai unul o da si celalalt o cere."
*.•Încă nu s-a terminat. luptă pentru ce îti doresti cu adevărat!; x

*Şi chiar dacă o să-mi fie greu să te aud, promit să nu plâng!

*Cele mai marete lucruri in viata sunt invizibile.

*Ai o singura repriza.N-are cine sa te-ascunda.Tragi cu dintii pana-n ultima secunda.

*Aminteste-ti sa-i tii pe cei dragi de mana si sa pretuiesti acel moment, pentru ca intr-o zi acea persoana nu va mai fi langa tine!

*Vei intalni oameni care te vor uita. Vei uita oameni pe care i-ai intalnit. Dar uneori intalnesti oameni pe care nu ii poti uita. Aceia sunt prietenii tai.

*Vezi aproapele pe punctul de a fi ingropat. Intins pe`o masa cu lumanari la cap...s`a terminat! si incepi sa te intrebi:pentru ce te mai zbati? ca pan` la urma toti sfarsim langa o cruce ingropatzi.

*Viata nu merge niciodata pe dorinte si vise, nu ia in seama nimic din cele promise, si nu stie ce inseamna scopuri atinse. Are doar unul ce-l urmeaza neincetat, Adesea inecandu-se in propriul sange.
*Ma uit la fotografii..mereu il voi respecta pentru ca a fost aici in fiecare zi!
*Si`nchide ochii! Asculta asta macar.Hai sa fim copii.Iar! Iaar! Iaar!
*Spui cuvinte mari, că îmi eşti prieten frate?! băă, nu cuvinte vreau,eu vreau fapte!
*Si câteodată mi-e teamă că aş uită motivul pentru care îmi mai pasă!
*Tu ai invăţat-o că nimic nu se uită, că nu totul se iartă. Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dată!
*Te-ai saturat sa-ti pui viata ca o întrebare. Tine capul sus, chiar daca doare tare.•
*Asa ca cel mai important sau mai presus : '' Sa`mi traiesc viata si sa ies cu capu' Sus ''!
*Uneori, cele mai scurte momente au fost probabil cele mai frumoase din viata mea.
*Toti traim cu gandul, ca nu stim ce va fi maine.
*Nu se temea de dificultăţi: ceea ce o speria era obligaţia de a alege alt drum. Să aleagă un drum însemna să abandoneze altele.
*Stiu ca doare cand te gandesti ca totul are sfarsit! Cand esti copil ti se pare ca vei trai la infinit!
*Dar e tarziu acum, incepi sa realizezi...tot ce iti ramane sunt niste amintiri ce dor, care nu le poate lua, si nu te poate opri din zbor.
*Uneori beau sa uit, dar mi-amintesc mai tare. N-ai dat semne de viata, ai dat semne de intrebare.
*Ştiu ca nu-ţi pasă de mine. Mi-ai demostrat destul!
*Vulturilor li se intampla sa zboare mai jos decat gainile, dar gainile nu se vor ridica niciodata pana la nori.
*Fericirea este sensul si scopul vietii, singura ţintă si finalul existentei umane.
*Singurul lucru mai rau decat sa fii vorbit pe la spate este acela sa fii ignorat total.
*Greutatile au rolul de a te intari, accepta-le cu demnitate.
*Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten, oricum te va rani din cand in cand, iar tu trebuie sa-l ierti pentru asta.

* Intr-un mod brutal din vis revii la realitate! Imaginatia merge departe dar e zero fara fapte!
*De aceea nu traiesc dupa reguli sfinte, ca sunt letale, omul fiind cea mai periculoasa specie de animale.
*Sunt lucruri în viata, pe care oricât ai încerca sa le întelegi, orgoliul tau nu-ti permite sa o faci!
*Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!
*Forta unei familii, la fel ca forta unei armate, sta în încrederea pe care oamenii o au unul fata de celalaltwinking!
*A trecut atata vreme si inca n-au disparut rasa de prieteni falsi ce n-as fi vrut sa-i fi avut. In fiecare zi invat ceva,pierd un prieten,capat altul,cunosc o persoana,nu recunosc alta!
*Nimanui nu-i pasa cu adevarat de tine. nici chiar celor ce`ti spun mereu ca`ti vor bine!
*Si daca-i fi un zmeu, as vrea sã fiu eu vântul, sã am grijã cã n-atingi niciodatã pãmântul.; x!
*Nu ma prea complic sa ascult lumea cum ma bârfeste,stiu cum sunt si stiu si cine ma iubestewinking.

*Timpul "pierdut" cu prietenii nu există. este timp câştigat,trăit,profitat.
*Si timpul trece pe langa noi. Si in loc s-o luam in fata... O luam inapoi.
*Invata sa treci peste, viata nu e o poveste. Cand destinu iti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!
*Am invatat ca trebuie sa tac atunci cand lacrimile vorbesc! Am invatat ca trebuie sa ignor si ca trebuie sa traiesc.
*Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic! Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic.
*Sunt clipe in care, oricum ar sta corpul, sufletul e in genuchi.
*Sa ai timp de toti si de toate. Când viata îti da o palma,tu da-i un pumn pe la spate.
*Spune-ti doar atat"Nu-mi pasa" orcarei lovituri ce se iveste-n viata.
*Invata ca sentimentu'i pur cand e reciproc,ca dragostea e foc,stinge si uita acest joc.
*Poate ca ai tot,poti trece peste. Poate totul e o simpla poveste.
* Am trecut peste tine,nu-ti pune semne de-ntrebare, nu ma uit inapoi chiar daca pe amandoi ne doare.
*Nu te jucaaa...te joci cu focul.o sa te arzi. Esti pe varful unui munte azi, dar maine cazi.
*Stii cum poate sa fie sentimentul de prietenie...o siguranta, un refugiu pentru vescnicie!

| Pufuletdragut a răspuns:

Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC! "

Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

»" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva…. "

»" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

»" As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

»" Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine… "

»" Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "

»" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

»" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

»" Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL! "

»" Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

»" Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

»" Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc… "

»" Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti… "

»" Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

»"O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata… "

»" Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "

»" Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

»" Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving… "

»" Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul... poate se v-or saruta… "

»" Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista… "

»" Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti… "

»" Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea… "

»" Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale… "

»" Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste… "

»" Barbatii iti v-or spune multe, ca te iubesc si cum si cat, v-or spune mai frumos ca mine, dar nu te v-or iubi atat… "

» " Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce… Te iubesc! "

»" Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc! "

»" Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc! "

»" Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor… "

»" Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

»" Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul! "

»" Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare… "

»" Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire… "

»" Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare… "

»" Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit… "

»" IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca e frumoasa sau trista… IUBIREA exista… "

» " Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seca… Te v-oi iubi si atunci cand stancile se v-or topi… Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi! "

» " Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! "

»" IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul… "