| andr33utza12 a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi. sad m-am certat cu prietena mea ce mai buna si nu stiu cum sa ma impac ma simt vinovata. s-a suparat pe mine din motiv ca i-am spus prietenului meu ceva despre ea ce nu tocmai trebuia, insa ea de la o perioada tot face niste chestii care ma deranjeaza. de ex imi zice ca e prost, ca nu-i place cadoul pe care mi l-a dat, i-am spus ca i-am cunoscut pe alui si sunt draguti si ea imi zice ca prima impresie intodeauna e gresita... si eu m-am simtit aiurea si i-am spus lui mai multe "secret " care nu stiu daca trebuia sa le spun. oricum ma simt vinovata pentru ca e prietena mea si nimeni nu o poate inlocui. cum sa procedez sa ma ierte? multumesc :*

6 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Ea are prieten? poate e geloasa ca ea nu are

| andr33utza12 explică (pentru doreal):

Da... prietenul ei e prieten cu al meu si tocmai de asta e si putin invidioasa ca i-am cunoscut parintii si chestiile astea deranjante care mi le zice m-a facut sa cred ca e invidioasa si chestiile astea pe care mi-le-a spus despre el m-a facut sa ii zic lui iar ea cred ca a auzit

| doreal a răspuns (pentru andr33utza12):

Pai, eu nu as zice sa ai prietene invidioase pe tine ca ai putea sa te trezesti ca iti pune bete in roate, mai bine ar fi sa o lasi pe ea cu iubitul ei si tu cu al tau ( scuze ca ti-am raspuns asa de tarziu)

| Sashavalentine a răspuns:

Cere-ti scuze O.o

| smsssd2131 a răspuns:

Ai greşit când i-ai spus prietenului tău secretele ei. Aceste lucruri trebuiau să rămână între voi, iar greşeala ta s-ar putea să îi afecteze încrederea în tine. Înecarcă să aştepţi să îi treacă furia, după spune-i ce simţi de fapt, că îţi pare rău şi că nu ai făcut-o intenţionat, ci doar ţi-a scăpat. Recunoaşte-ţi vina şi spune-i că nu se merită să vă stricaţi prietenia pentru asta. Sper că te-am ajutat. happy

| andr33utza12 explică (pentru smsssd2131):

Stiu ca am gresit..nu erau secrete despre ea ci ea imi spune niste chestii despre prietenul meu care nu sunt chiar asa, sau fie imi spune chestii care ma deranjeaza...si ea a gresit o sa incerc sa ii explic. multumesc