| Secretarulanonim a întrebat:

Bună! Am nevoie de o părere.
Îmi place de un coleg din clasă,dar el o place pe prietena mea.El chiar a recunoscut.Dar ea nu îl place pe el.Aș vrea să mă placă,deoarece am toate calitățile pe care un băiat le vrea de la o fată.Colegul meu este frumos,deștept,politicos,manierat,elegant,manierat. Avem interese comune, pentru că suntem amândoi buni la aceleași materii și răspundem la aceleași ore.
Ce ar trebui să fac?

3 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

De la aș vrea până la pentru că ai toate calitățile e un pas mare. Toate calitățile pentru cine? Îi cunoști cumva toate gusturile tipului pentru a spune cu siguranță că tu ești fata perfectă pentru el? Dacă nu te place nu te place, din păcate nu prea poți să faci multe, mai ales că e în relație cu prietena ta.

| Madaxo97 a răspuns:

Poți sa iți rogi prietena sa vorbească cu el, sa ii spuna ca ea nu il place dar are o ofertă mai bună, pe tine. Roag-o sa ii vorbească despre tine, sa ii spună despre calitățile tale si ca daca tot aveți interese comune sa iți dea si tie o șansă măcar.

| Secretarulanonim explică (pentru Madaxo97):

Colegul știe că nu este plăcut de prietena mea.