| IrinaRebeca222 a întrebat:

Bună, am nevoie urgenta de un sfat. Prietenul meu e crestin-penticostal iar eu crestin-ortodoxa si vorbim cam de un an. Lucrurile au devenit cam serioase. el a plecat in altă țară dar nu sta decat cateva săptămâni.(a mai fost plecat 2 luni si am ramas impreuna) Si de fapt am aflat de la fratele lui ca el se întoarce doar pentru mine si pierde un loc bun de munca din cauza mea. El mi-a spus sa-i zic fratelui lui ca nu mai suntem împreună, iar după ce i-am zis asta. fratele lui m-a rugat sa il conving sa rămână acolo si mi-a zis motivul pentru care el nu vrea sa rămână. Si acum au aflat fratii si părinții lui de ce nu rămâne... ce ar trebui sa fac? Eu i-am spus sa rămână dar nu i-am spus si ce am vorbit cu frate-su, si ca il voi aștepta oricat er fi nevoie. Pentru ca a intervenit familia lui s-au complicat lucrurile si acum nu cred ca o sa ma mai accepte deloc nico ai lui nici fratii/surorile lui deoarece vor considera ca sunt o piedica, si ai mei nu prea sunt de acord cu religia. Dar el nu prea tine cont de ce spune familia lui si e dispus sa facă orice pentru mine. Dar nu vreau sa intervin intre ei si ai lui. CE SA FAC?! scuzati romanulsad

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

WOW! Asta da dragoste adevarata!
Parerea mea este sa nu te complici nici cu ai tai nici cu ai lui, NU mai tine legatura cu ei, fi indiferenta pentru ca fericirea ta e mai presus decat toate iar daca el vine acasa mai devreme decat trebuie stie ca valorezi mai mult decat orice avere sau oricati bani ar avea!
Bani se pot face oricând dar o dragoste adevarata nu o gasesti oricând, unii/le poate niciodata de aceia apreciaza dragostea ta si nu te complica cu ce spune familia lui, dar nici sa nu-i ceri sa vina acasa pentru tine, tu numai arata-i cat de mult il iubesti si cat apreciezi ceia ce face pentru dragostea voastra! Succes! happy

| IrinaRebeca222 explică (pentru lpavel):

Multumesc din suflet

| lpavel a răspuns (pentru IrinaRebeca222):

Mi-a facut placere! happy