| Amiiiutzza a întrebat:

Buna! Am niște întrebări pentru gingiile mele. Gingiile mele sunt umflate și am un fel de gummy smile (nu știu cum să zic în română căutați poze) și aș vrea să vă întreb ca dacă aș merge la doctor să îmi facă cu laserul să scap de astea (căutați pe tiktok gums reduction)
- doare?
- în cat timp se vindecă?
- de la ce vârstă pot să fac asta?
Va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Se rezolva la cabinetele profesionale care ofera servicii de genul celor cautate de tine, cauta la tine in zona!
doar un exemplu https://beperfect.ro/servicii/gummy-smile/

| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medicul stomatolog ca sa-ti faca o curatare completa si sa-ti dea tratament, ca poti avea o infectie urata: gingivita, paradontoza samd, care dupa umflarea gingiei iti poate afecta si dintii si incep sa ti se clatine si sa cada.
Laserul nu este folosit la infectiile gingivale!

| dullcat a răspuns:

Buna.Intrebarile acestea trebuie sa i le pui unui medic dentist, la consult, nu noua.Vei afla ce poti face in functie de starea de sanatate a danturii tale. Poate nici nu este nevoie de acea procedura si merge rezolvat pe alta cale. Apoi, nu chiar tot ce vezi pe tiktok e realizabil in Romania, nu mai zic de preturi. laughing Repet, fa-ti o programare la dentist.Bafta.