| VampyYuki a întrebat:

Am o FOARTE MARE problema si vreau sa ma ajutati neaparat va rog frumos! Sunt clasa a VIII-a si banuiesc ca toata lumea stie ca la terminarea clasei a VIII-a se organizeaza un banchet. Acum problema la mine este ca eu am fost aleasa sa dansez cu unul dintre colegii mei la concursul de dans. Iar eu sunt foarte timida. Pur si simplu nu sunt in stare nici macar sa scot o vorba! Mereu am fost asa. Eu mereu sunt timida si inchisa in mine. Bine, ma rog asta se intampla doar fata de persoane straine sau in care nu am suficienta incredere sau ceva de genul asta. Dar cu prietenii mei pe care ii cunosc de cel putin 2 ani sunt foarte deschisa si mai mult decat nebuna:dementa chiar!laughing Dar in preajma colegilor de clasa cu care nu m-am inteles niciodata prea bine, dar nici rau nu pot sa spun ca ne-am inteles; pur si simplu nu am prea vorbit in 8 ani de zile nimic cu ei. Ma rog am vorbit. Dar mai putin. Doar cu vreo 10 din 22 vorbesc zilnic. Cu restul nici nu ma cert dar nici nu ma inteleg bine. Suntem pur si simplu colegi si atat! Cu toate astea eu tin foarte mult la ei... Dar in fine! Vreau va rog sa-mi spuneti ce sa fac? Cum sa-i spun profesoarei ca nu pot sa particip? Si partenerul care mi-a fost ales de catre profa e timid! O sa iasa naspa rau de tot. Mai ales ca sunt toate clasele de a VIII-a din scoala! Va rog cum pot sa scap de timiditate? Dau funda! Dar va rog, vreau raspunsuri cu adevarat utile si practice. Nu chestii gen:"Simte-te bine in pielea ta!" sau "Incearca sa scapi de inhibitii!" ca nu va functiona. Va implor ajutati-ma! Celui care ma ajuta o sa-i dau o funda mare si grasana! Va rog!

4 răspunsuri:
| Lorena7712 a răspuns:

Dar nu are rost sa fi timida. E banchetul tau; momentul in care te desparti de colegii din generala. Traieste momentul. Lasa timiditatea de o parte. Un dans nu e chiar atat de mult lucru! Momentul ala trebuie sa fie memorabil pentru fiecare dintre voi. Sfatul meu e sa dansezi cu acel baiat. La urma urmei e numai un dans care se termina in cateva minute.
Funda?puppy dog eyes

| VampyYuki explică (pentru Lorena7712):

Mda... De-ar si fii asa! E vorba de un intreg concurs de dans! De cel putin o ora, timp in care se pun mai multe melodii, de mai multe genuri! -__-

| MadalinaaIoana a răspuns:

Daca as fi in locul tau i-as spune asta, chestia cu timiditatea, profesoarei sa ma ajute ea

| gabirosiu a răspuns:

Si cu toate astea ai iesit bine la dans si te-ai simtit si bine in pielea ta laughing>.