| Yza24 a întrebat:

Am o intrebare! Cum ma pot schimba? La scoala sunt neimportanta,cativa imi zic ca sunt panarama pentru ca am pupat un baiat dintr-o provocare, altii fac misto de mine! Cum pot deveni populara si importanta? Si vreau si o lista cu cuvintele populare gen"cringe, cut "etc. Va rog!

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

In primul rand cred ca esti cam mica daca ai colegi ce te considera panarama ca ai pupat un baiat.
Nu trebuie sa faci pe plac cuiva ca sa fi in centrul atentiei si sa aduni in jurul tau oameni falsi ce iti vor fi prieteni doar sa fie vazuti si ei bine.Trebuie sa te maturizezi si sa gasesti prieteni adevarati ce te sustin si plac asa cum esti.Chiar vrei tu sa pari interesanta in fata unor sclifositi doar pentru a primi atentie? Crezi ca asta te va face fericita? iti spun eu nu doar te va face sa nu fi tu si sa te simti mereu stresata si incomod.
Si apropo nu trebuie sa folosesti cuvinte de genul sa fi "cool".E enervat esti romanca daca vrei sa vorbesti engleza vorbeste doar in engleza nu le imbina ca nu te face mai smechera.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Califica-te la o olimpiada nationala si ia un premiu acolo. Vei fi cu adevarat populara si importanta, colegii vor fi mandri de tine si te vor respecta