| GirlOfDeath a întrebat:

Buna dimineata! As vrea sa ma sfatuiti intr-o chestiune. Eu sunt de la 6C iar langa clasa mea, in zigzag, este 8E. Ei vinearea cand noi mergem la sport vor sa faca ore in clasa noastra dar noi nu-i lasa-ma. Acum 3 vineri m-am luat de un baiat, Edy, din clasa lor, si n-am rezolvat nimic. Apoi in urmatoarea vineri mi-a fost rau de la o migrena(ma rog e neimportanta migrena) si am iesit pe hol fiindu-mi rau. Din nou 8E vor sa faca ore la noi in clasa. Vraiau cativa baieti sa faca misto de mine dar le-am zis ca mi-e rau, atunci ei l-au strigat pe Edy si i-au zis sa ma ia in brate. Eu am plecat la scara sa stau la geam si Edy a venit dupa mine. Nu mi-am zis nimic, nu m-a atins, pur si simplu s-a uitat putin la mine.
Alaltaieri, din nou 8E la clasa noastra sa faca ore. Ma striga pe mine o fata din clasa lor, Mirela, si imi zice ca vrea cineva sa vorbeasca cu mine. Eu am fost de acord dar a venit doamna de romana sa ne dea testele. Primim noi testele si Edy se afiseaza in clasa langa usa si eu cand vreau sa ies sa merg cu Clau la sport, Mirela ma opreste si ma intreaba daca vreau sa fiu cu Edy. In momentul ala am simtit ca mi se sparg farfurii in cap. Am zis nu o data si cand am vrut s aplec Mirela a intrebat din nou acelasi lucru si eu am zis nu a doua oara si am plecat. Acum, dupa istorisirea asta lunga, urmeaza si mareata intrebare. Crede-ti c-a vrobit serios? Ei mai fac glume de genul asta si imi e ca daca ziceam "da" radeau apoi de mine, dar sincera sa fiu nu stiu. Eu nu sunt destul de frumoasa sa ma pllca cineva. Sa fiu sincera, ma cataloghez singura ca "muma padurilor". Deci, credeti ca a vorbit serios?

1 răspuns:
| Isabela96 a răspuns:

Orice persoana e frumoasa in felul ei nu ai de ce sa spui ca esti urata in plus poate pustiul vorbea serios incearca sa te imprietenesti cu el sa afli ce crede despre tine sau ma rog roaga pe cineva sa faca asta si vei afla daca te place.Mie multi oameni imi spun ca pot sa citesc un ochii oricui si sa vad ce simte daca as fi acolo te-as putea ajuta mai mult.Asa nu stiu exact ce sa iti spun dar incearca sa fi sincera si cu tine si cu el, daca tu il placi nu ai de ce sa nu incerci pentru ca oricum el termina anul acesta si poate nu il vei mai intalni, nu are ce sa iti faca apoi.Dar ganestele in primul rand si la diferenta dintre voi oricum sunteti inca mici pentru o relatie asa ca in final DACA VREI IMPRIETENESTELE CU EL DAR NU CA IUBITI, DE DRAGOSTE SI IUBIRE AI VREME CAND MAI CRESTI.
Sper ca ti-am fost de foloslaughing