| Ada_1039 a întrebat:

In Nichita Stanescu, ploiesti, se poarta uniforma?big grin

3 răspunsuri:
| Helvete a răspuns:

Si da, si nulaughing. Te intrebi cum? Pai la inceputul anului toti profii ne spun sa purtam uniforma, sa avem bluza sau camasa alba si pantaloni inchisi la culoare, dar dupa vreo luna sau doua, majoritatea incepe sa vina cam cum vrea(nici foarte exagerat, totusi) si nu prea mai zice nimeni nimic, doar ne mai atrage atentia, dar niciodata nu s-a mers mai departe, din cate stiu eu. Eu zic ca e destul de okay, alte licee au uniforme obligatorii, costum cu pantaloni de stofa si alte porcarii din asteastraight face.

| Cromasston a răspuns:

Eu am intrat anul asta la Nichita...si am auzit ca nu avem uniforma obligatoriebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poarta uniforma formata din camasa alba si pantaloni negri
Asa mi-a spus directoarea liceului deoarece m-am dus sa cer mai multe detalii despre regulile din acest liceu.Pentru ca si eu invat la acest liceu la ptofilul de filologie.