| Pinguu2 a întrebat:

Am o intrebare mai mult pentru fete. Se apropie 1 martie. Voi ce le luati la baieti? Nu vreau sa primesc raspunsuri de genul: "martisoare, ce altceva?" sau mai stiu eu ce. Adica eu m-am plictisit de martisoare si felicitari. Imi puteti da si mie niste idei?

Răspuns Câştigător
| miauu a răspuns:

Am vorbit cu fetele din clasa si am pos bani si le luam niste canite si le legam cu ate de martisor si cateva sticle de vin sa cinstim dupa orehee hee
si la pr meu i-am luat o bratara.initiala mea si ii ajunge
tu ce le iei?
smug

26 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nimic.De cand de 1 martie fetele le cumpara ceva baietilor?hee hee

| User a răspuns:

Ce? ce? ce? De ce sa oferim noi cadouri? Ca ce chestie?laughing

| OglindaOarba a răspuns:

Cum sa iei unui baiat ceva de 1 Martie?hee hee... ei trebuie sa ofere cadouri nu fetele:0.asta e traditiabig grin

| Alina a răspuns:

De ce trebuie sa luam ceva baietilor de 1 Martie?

| D A R i U t S s A a răspuns:

Cum sa ii iei unui baiat cadou de 1 martie.:-s

parerea mea este sa nu-i faci cadou deoarece nu vad rostul lui, poti sa ii arati ca il iubesti.dar.in fine
ii poti lua ceva vestimentar
ceva de plus
un ceas.smug

| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

Niste maimutoi in forma de minge de fotbal...sau o minge a clasei.winking

| babygyrl a răspuns:

Fetele trebuie sa primeasca cadouri, nu baietii, ei trebuie doar sa ofere. Dar daca chiar doresti sa faci cadouri eu zic ceva bratari, canite, ceva de plus.etc

| sy46 a răspuns:

De 1 si 8 martie baietii fac cadouri fetelor, si nu invers.
Nu ai de ce sa-i dai tu un cadou sau martisor. El trebuie sa-ti dea tie.

| Vampii a răspuns:

Pentru baieti cel mai ideal cadou ar fi o bratarica sau un lantisor, e un lucru pretios si care iti ramane amintire si daca e si din dragoste e si mai bine...si ar mai fi o idee sa faci la comanda o pernuta de culoarea lui preferata si chipul vostru pe ea, e un lucru foarte romantic cu care il vei da gata.succes!

| ellabutterfly a răspuns:

Ce tot dati vot cu stupid celor care spun ca nu se iau cadouri de 1 martie baietilor?
Au dreptate.
Doamne, pe ce lume traiti? loser

| We will meet one day, but not today... a răspuns:

De cind de 1 martie fetele le cumpara ceva baietilor?hee hee

Ah, da: incetati cu stupizii raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da nu se ofereau martisoare doar la fete/femei raised eyebrows? sau am ramas eu in urma...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un mare nimic. Nu cumpar nimic, si nu ma astept sa primesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii nu primesc nimic de 1 martiestraight face. Baietii primesc de 5 mai, cand ii ziua barbatuluilaughing, si atunci o doza de berebig grin. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i un ghiocel si dupa aia el il da mai departelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...anul asta mi-a venit trasnita idee sa le cumpar suzete laughing
si chiar asta le cumpar laughing
anul trecut le'am cumparat boxeri cu inimioare laughing
Avem o clasa unita si stim de gluma, deci in fiecare sarbatoare facem cadouri trasnite cum ar fi o pereche de sosete big grin
Incerca sa te gandesti la ceva amuzant si creativ. thinking
Sper ca ti'am fost de ajutor happy
Ty ty wave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cei de la gradinita... ii inteleg ca nu vor sa le dea nimic la baieti...
dar in urmatoarele clase...se da la baieti de 1 martie si fetele primesc cadouri de 8 martie... mi se pare normal

Si in clasa la mine din pacate numai colege intrege la cap nu am deci le luam o idiotenie obisnuita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca nu e bine sa luam la fete martisoarethinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Informati-va si voi despre traditia martisorului! (Nu cea din ultimii 50 ani, ci cea de la care a pornit totul! Baietii si fetele isi faceau cadouri unii altora!) Dar la la voi la la mitici nu se stie asta fiindca sunteti sub nivelul marii la cultura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu de ziua barbatului, colegilor mei din clasa, intr-o cutiuta le pun o bombonicahee heemai mult la misto, dar sa nu zica si ei ca nu au primit ceva de "ziua lor"winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau vorba profesoarei mele "pai ce cadou sa le dam baietilor ca oricum nu ii sarbatoreste nimeni!hee hee"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asaie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut ia ma in prezervativ si gata ce tot atat pe capu tau sa te gandesti ce sa iei sau ce sa faci laughing

| Pinguu2 explică:

Nu cadoutonguetonguetonguetongue

am zis, nu stiu ceva cum ar fi martisoare dar eu m-am plictisit de ele sadhappy

| marionella a răspuns:

Asta ma intreb si eu...am auzit ca se darueste cite un martisor baiatului de care iti place...

| kaallissia a răspuns:

In alte zone ale romaniei fetele cumpara martisoare baietilor nu invers cum ar vi in zona bucovinei