| antooo08 a întrebat:

Am o intrebare putin ciudata...sunt in clasa a 7-a si am incheiat si cls a 5-a si a 6-a cu media 10...as vrea sa stiu care este cel mai bun profil la liceu...mate-info, bio-chimie etc. deoarece ar trebui sa ma hotarasc pe care materie sa ma bazez incepand de anul acesta.....imi cer scuze daca intrebarea mea este prea ciudata big grin.

Răspuns Câştigător
| Pinkyx a răspuns:

Poi.In primul rand. trebuie sa te decizi ce vrei sa fii in viata. Normal. cel mai bun profil este Mate-Info. Sau Mate info bilingv.
Daca vrei sa profesezi in medicina. Bio-Chimiebig grin Sau fillo. Daca vrei sa lucrezi in dreptbig grin

6 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Mate-info este mai bun dar sa stii ca daca alegi profilul asta o sa faci numai matematica, bine aproape, dar daca u stii ca te descurci alege mate-info happy

mira
| mira a răspuns:

In mintea ta trebuie sa se contureze cam ce ai de gand sa fii in viata.De asemenea, trebuie sa constientizezi care este grupul de discipline pentru care ai mai mult talent sau te atrag.Profesorii tai te pot ajuta.In functie de raspunsurile la cele doua intrebari poti opta pentru un profil sau altul.Deocamdata este bine sa dai atentie tuturor obiectelor.

| St!L a răspuns:

SALUT
Eu cred ca un profile real e cel mai potrivit...de exemplu,, mate-info" deoarece prin materia pe care ai parcurs-o la liceu iti va vani mult mai usor sa alegi o facultate, ba char daca inveti bine poti urma aproape orice facultate fara probleme...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca la mate-info daca ati place matematica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bun profil de liceu estebio-chimie

| wolverine a răspuns:

Cel mai bun profil e ala care iti place tie, mie imi place mate - info, dar parerile sunt impartite, asa ca ala care iti place tie e cel mai bunwinking.