| Ebya a întrebat:

Am o mama extrem de ciudata care nu ma lasa sa fac nimic. Din clasa 1 pana azi in 6 nu am avut onoarea sa am prietene. Acum, in sfarsit, am si eu 3-4 prieteni. Ei m-au invitat sa merg cu ei la Mc cand se termina scoala. Sunt de o varsta cu mine 12-13. Problema mea este ca maicamea nu ma lasa sa merg cu ei. Mi-a spus ca nu vrea sa traversez o strada. NU inteleg de ce nu ma lasa sa ies intr-un final cu ele afara. Voi lua si premiul 1 la scoala, am numai 10 pe linie...nu fac chestii rele si nu-s pedepsita. Habar nu am de ce nu ma lasa. Va rog dati-mi niste idei cum as putea sa o fac sa inteleaga / sa ma lase sa ies afara? Sau sa o lingusesc/manipulare..etc! fundita pentru raspunsul care a functionat! O primiti vineri!

1 răspuns:
| bella1998 a răspuns:

Eu spun ca manipularea nu are nici un sens..si nici nu iti e de ajutor. Crede-ma! Am simtit-o pe pielea mea laughing. Deci, roag-o frumos sa te lase pentru ca nu esti singura si asigur-o ca nu vei face nimic rau sau nu vei pleca cine stie pe unde big grin. La varsta asta, parintii sunt foarte grijulii cu noi, in special cand suntem singuri la parinti. Ai putea sa ii mai spui ca te vei tine de invatat chiar daca vei petrece timp si cu prietenii si ca vei avea in continuare tot aceleasi medii si note ca pana acum.big grin Iti urez succes! :*