| Capshuu a întrebat:

Am o mare problema nu pot sa dorm noaptea deloc de fapt adorm foarte foarte tarziu pe la 4 5 dimineata si ma trezesc a2a zi la fel de raziu la 2 3 dupa amiaza.Chiar nu stiu cum sa procedez! Am incercat sa ma trezesc de dimineata pe la 6 crezand ca o sa adorm mai devereme dar tot nimic.Adorm maxim o ora si ceva dupa care ma trezesc si nu mai pot adormii. Problema este ca a2a zi imi este si foarte rau.Am mers si la psihiatru si toate analiezele mi-au iesit ok nu am niciun fel de porblema dar tot nu pot intelege ce este insominia asta de ce nu pot scapa de ea mai ales acum ca incepe si scoala chiar nu stiu cum sa procedez.Va rogg mult acordati-mi cateva sfaturi. Fundita

Răspuns Câştigător
| ZumZz a răspuns:

Da stiu cum e laughing. Si eu fac la fel ca tinewinking.

Ti-ai dat somnul peste cap nimic mai mult.
Incearca sa stai treaza toata ziua, bea cafea... cel mai bine. Apoi incearca sa te pui in pat pe la 11-12 noaptea si asa o sa-ti reglezi somnulwinking.

3 răspunsuri:
| Mewy a răspuns:

Si eu am exat aceeasi problema de vreo 5 zilestraight faceazi noapte am dormit binehappy
poate nu iti consumi toata energia in timpul zilei si de aia
adica eu am stat tot in casa zilele astea
poate de aiahappy
succes

| RazvanVlad a răspuns:

Incearca sa stai treaz toata noaptea si toata ziua bea dimineata cafea sau energizante sa rezisti si pe la 7-8 te culci la mine a functionat

| Ghyslain a răspuns:

Incearca sa iei 3 - 4 pastile de Passicalm (somnifer natural, nu are contraindicatii) si sa incearca sa-ti golesti mintea de ganduri. Va dura vreo saptamana pana te vei obisnui sa te trezesti de dimineata, dar mai mult ca sigur va avea efect.