| georgyana1 a întrebat:

am o mare problemasad nu stiu ce sa ma mai fac cu greutatea sad am 1.64 si 65 de kg vreau sa slabesc dar nu reusesc am incercat cu pastile cu ceaiuri am fc abdomene nici un rezultat...ma gandesc ca trebuie sa merg la medic... voi ce parere aveti?big grin

Răspuns Câştigător
| ikram a răspuns:

Degeaba iei tu pastile si ceaiuri, iti deregleaza tot organismul.

Ia si tine o dieta si fa si sport, nu numai abdomene, fa si alte exercitii plus mergi si la alergat.
Oricum nu se va vedea dupa o sapatmana pentru asta trebuie timp.

5 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Eu cand am vrut sa slabesc, am slabit!
Bea apa calda, multa, foarte multa! Plus ca e si cald afara, e si mai bine.Mananca lamaie ca sa-ti taie pofta de mancare.Incearca sa le explici parintilor sau persoanelor cu care locuiesti sa nu mai cumpere alimente nesanatoase, in felul acesta nu vei avea ce mancalaughing. Nu manca gras, evita prajelile! Mananca multe legume si fructe{azi neavand fructe in casa, am furat prunelaughinghee hee}. Incearca sa faci cat mai mult efort fizic!
Cu tot ce ti-am zis in 2 saptamani ar trebui sa slabesti cel putin 4 kgwinking. Succes!

Bafta.

| DeeaDeutzaaa a răspuns:

Buna! Nu trebuie neaparat sa mergi la medic.Pentru a slabi si nu a te imbolnavi(cu pastile sigur te imbolnavesti) fa cam 10 abdomene seara, timp de 1 luna.mananca mai sanatos(fara grasimi, fara prea multa sare), nu mank dupa ora 18, si incearca sa mananci 3 mese pe zi(dar regulat)... Daca ti acest ritm sigur vei slabi!

Sper ca ti-am fost de ajutor!

| rastaman590100 a răspuns:

Te-ai tinut de abdomenele alea? fa si tu cateva luni. poate chiar un an. si alearga o data la doua zile in parc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zici ca in fiecare dimineata o ora alergi sau te plimbi cu rolele [plimbi... da nu e termenu corect;) vreiam sa zic ca gonesti nebuna prin cartier ]. Eu mi-am dezvoltat musculatura picioarelor si am mai slabit prin mersu cu role, ieseam la 9 seara si ma mai gaseai prin casa pe la 12.

Pe langa sport alegeti niste diete:
http://www.dietetik.ro/diete/diete-cu-rezultate-rapide
http://www.dietetik.ro/diete/diete-cu-putine-grasimi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În nici un caz cu pastile, numai ceaiuri s-au alte prostii d-astea. Fă cât mai multa mișcare, nu numai abdomene, respectă fiecare masă din zi. Și dacă nu slăbești, du-te la un nutriționist. Succes!