| delicioasatha a întrebat:

Am o mare sau poate chiar o mica problema. mi-am taiat o unghie foarte tare pana in carne.si acum nu stiu ce are da ma doare si parca so infectat sau nu stiu ce are.ca mi`o iesit o mica buba sau asa ceva.de nici nu stiu ce ii. mi sa mai intamplat asta odata. dar nu stiu cu ce sa o tratez.va rog sa ma ajutati. fundita

Răspuns Câştigător
| MissIndependent a răspuns:

Si eu am mai ajut la degetul mare de la picior eu m-am dat cu apa oxigenata si apoi am pus rivanol si am stat asa vreo 5-7 minute si sa stii ca m-am simtit mai bine. daca iti place raspunsul meu sa imi dai pls fundita

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Daca nu ajungi la medicul tau de familie, du-te macar pana la farmacie. Ei acolo vor sti ce sa-ti recomande (este posibil sa ai nevoie si de un antibiotic). Succes! Numai bine!

| florentina_9671 a răspuns:

Pai eu zic sa-ti dai cu betadina. e o solutie care dezinfecteaza si usuca dar dupa ce iti dai sa nu iti pui pansament deoarece nu iti lasa sa se vindecerana iar apoi du-te la farmaci si cumpara o crema mebra este cu vitamina A. costa cam 5 lei. daca nu ti se vindeca iti recomand sa te duci la un medic. sper sa-ti fie de folos si sa nu te mai doara :* sad

| diannelove21 a răspuns:

Cu baneocin, dar e posibil sa se infectat un colt taiat necorespunzator, ar trebui scos cu chiureta intai.