| mogaldeataaaaa a întrebat:

Am o prietena ma inteleg bine cu ea, ne spunem aproape totul, majoritatea timpului o petrecem impreuna pana cand o colega dea mea care nu ma inteleg eu bine (dusmanca pot sa spun) sa bagat intre noi 2 iar prietena mea nu ma mai cheama pe afara, inainte de scoala iese cu ea...cand ne mai contrazicem incepe sa imi faca in ciuda, chemand-o afara etc. Pana la un moment dat cand am spus GATA nu mai vreau sa fiu prietena ta, dar ea a venit si si-a cerut scuze promitan ca nu o sa se mai intample. Azi iesind din casa unei vecine le vad amandoua la brat si mau salutat, pe facebook tot de astazi am vazut poze in care erau am2. Spuneti-mi sa mai vorbesc cu ea? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| redrooose a răspuns:

Nu poti sa o obligi pe prietena ta sa nu vorbeasca cu cineva doar pentru ca tie nu-ti place. Pe de alta parte prietena asta a ta nu mi se pare chiar foarte prietena. Cel mai bine ar fi sa nu ii mai spui chiar totul, sa vorbesti cu ea, dar gata cu detaliile personale. Incearca sa gasesti pe cineva de incredere happy

| mogaldeataaaaa explică (pentru redrooose):

Multumesc de raspuns chiar avem nevoie de cineva sa imi spuna asta!

| redrooose a răspuns (pentru mogaldeataaaaa):

Cu mare placere happy

| mogaldeataaaaa explică (pentru redrooose):

Am gasit o fata, suntem in clase paralele vorbim mai toata ziua prin sms. Prietena mea spune ca e proasta si ca nu prea o mai suporta dar eu cred ca ii este ciuda

| redrooose a răspuns (pentru mogaldeataaaaa):

Pana esti sigura ca este de incredere filtreza informatiile pe care i le oferi. Nu te incredere usor in persoane happy

5 răspunsuri:
| mogaldeataaaaa explică:

Da, asa voi face multumesc!