| HotDog a întrebat:

Am o problema.
Am doi colegi de clasa care se plac. Dar ea nu vrea sa fie cu el pentru. ca o sa ii distraga atentia de la invatat. Ea a mai avut cativa prieteni (iubiti), iar el nu. Ea s-a impacat cu ultimul e fost, dar nu sa fie din nou impreuna ci doar sa fie amici.Eu isi vorbesc. Iar ea tot vrea sa se indeparteze de cel caruia ii place acum.Aseara am vb cu amandoi pe mess.Primadata cu ea si dupa cu el.Cu ea am vorbit despre lucruri zilnice (banale). Dupa el s-a bagat in vorba cu mine.Si s-a descarcat pe mine (doresc sa spun ca eu cu ea si cu cateva prietene sunten cele mai bune prietene)si tot ma intreba daca nu ne-a spus nimic despre el, de ce se dinstanteaza de el, de ce e suparata etc.Eu i-am tot spun ca nu ne-a zis ea nimic.
Apoi noi doua fiind prietene foarte bune, eu i-am spus de toata disperarea lui pentru ea.Cu toate ca el mi-a spus sa nu ii spun. Acum el a aflat (nu stiu cum) de toata chestiia cum ca i-am zis tot ce mi-a zis el mie.Azi trebuie sa ne intalnim undeva, si vor si ei 2. Nu stiu ce sa ii spun ca sa ma ierte (el). Ce ii pot spune?
Funda, repede!

3 răspunsuri:
| Ralluca25 a răspuns:

Păi poți să îți ceri scuze pentru ce ai făcut, că nu a fost din răutate, că ai vrut doar să îi ajuți și are tot dreptul să fie supărat pe tine dar măcar ți-ai cerut scuze. Poți să-i spui că ai vrut să îl ajuți și din asta ia-i spus. Te va ierta cu siguranță. Altă dată fii mai prudentă. Baftă.

| buterfly a răspuns:

Pai spune-i ca ea e prietena ta cea mai buna nu intr-un fel nu i putea-i ascunde acest lucruwinking
Dai un exemplu, cum ar fi: daca el ar avea un prieten bun si tu vb ceva cu el de prietenul sau ce ar face? probabil acelasi lucru ca si tine, s-ar duce si i-ar spune amicului saubig grin

| Youcandoit a răspuns:

Spune-i ca vroiai sa il ajuti si ca iti pare si ca nu se va mai repetahappy