| numeletrandafirului a întrebat:

Buna,am o problema..am o burta cam mare si vreau sa scap de ea dar vreau sa ma ingras in restul corpului...ma poate ajuta cineva? Promit sa dau funda celui/celei care imi da un raspuns folositor.

Răspuns Câştigător
| AncaRRR a răspuns:

Mananca cat mai sanatos si nu manca gras, fast-food si dulciuri. Si fa abdomene. Poti cauta pe youtube exercitii pentru abdomen.winking
Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru AncaRRR):

Abdomenele NU te ajuta sa dai burta jos.

Copil mic...

| numeletrandafirului explică (pentru Cosmin86):

Atunci spune tu ce ajuta...

| Cosmin86 a răspuns (pentru numeletrandafirului):

Exercitiile aerobe evident. Abdomenele sunt exercitii ANAEROBE, pentru masa musculara, alea le faci pentru tonifiere, nu slabire.

Exercitii de slabire : alergat, inot, bicicleta, etc.

Exercitiile aerobe, cardio-vasculare.

http://www.e-slabire.ro/Exercitiile-cardio.html

Insotite evident, de o alimentatie corespunzatoare, alimentatia conteaza 80 %

| numeletrandafirului explică (pentru Cosmin86):

Am mentionat ca vreau sa dau doar burta jos, in restul corpului incerc sa ma ingras

| Cosmin86 a răspuns (pentru numeletrandafirului):

Pai da, si eu ti-am zis cum.

E imposibil sa arzi grasimea intr-o singura zona, exercitiile in zona respectiva NU actioneaza asupra celulelor de grasime de acolo.

Slabirea se face uniform, pe tot corpul.

http://www.getfit.ro/slabire/despre-slabire/slabire-localizata.html

Iti explica acolo procesul de ardere al grasimilor, ca sa intelegi.

Fa intai slabire, pana dai burta jos, apoi ingrasa-te uniform pe tot corpul ( ai putea pune si putina masa musculara, in loc de grasime )

| numeletrandafirului explică (pentru Cosmin86):

Ok,mersi

10 răspunsuri:
| andrutzakiss a răspuns:

Incearca o dieta bazata pe legume fierte, fara suc, cu incarcatura calorica mica ( ceaiuri ), neaparat fara paine din faina alba si incearca sa faci sport happy Succes

| Maomau a răspuns:

Fa lipo-absorbtie!

| Almássy a răspuns (pentru Maomau):

Este ''lipo-suptie''

| Almássy a răspuns:

Fa abdomene (20.50.100.),consuma apa plata, iaurt natural, supa de pui si proteine(carne de vita, peste.) ajuta la topirea grasimii din jurul abdomenului si in 2 luni ai scapat