| mada1 a întrebat:

am o problema banala... m-am certat cu cea mai buna prietena a mea.( eu sunt baiat.sa nu se faca vreo confuzie de la nume laughing )motivul a fost banal. de obicei mergeam impreuna la scoala. si intr-o dimineata cand am sunat-o. mi-a zis ca ea e deja la scala.si ca a uitat sa ma sune sa cobor. ce sa inteleg din asta? adica eu nu cred ca mi-as putea uita prietenii.sau in cazul ei. cea mai buna prietena. astept pareri. ar fi bine sa ma impac cu ea? sau din moment ce a facut acest lucru. inseamna ca sunt neinsemnat pentru ea si nu mai are rost. plss astept sfaturi intelepte laughing tongue mersi

5 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Buna! Chiar motivul este minor. Chiar si omul mai uita, chiar daca esti cel mai bun prieten al ei. Nu trebuie sa va certati sau sa ii scoti ochii. Si tu puteai uita, in graba de a pleca la scoala. Nu ati procedat bine deloc ca v-ati certat. Discutati si impacati-va, aceste fleacuri chiar mai mici decat minore nu trebuie sa strice prieteniile. Succes!
P. S Sa nu mai crezi fara sa vorbesti cu ea, ca asa si asa, poate a uitat. Nu inseamna ca isi uita prietenii.

Cu drag si stima,
Ioana!

| Maariiaa a răspuns:

Buna! Chiar motivul este minor. Chiar si omul mai uita, chiar daca esti cel mai bun prieten al ei. Nu trebuie sa va certati sau sa ii scoti ochii. Si tu puteai uita, in graba de a pleca la scoala. Nu ati procedat bine deloc ca v-ati certat. Discutati si impacati-va, aceste fleacuri chiar mai mici decat minore nu trebuie sa strice prieteniile. Succes!
P. S Sa nu mai crezi fara sa vorbesti cu ea, ca asa si asa, poate a uitat. Nu inseamna ca isi uita prietenii.

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pai dc este asa de grav? ce tu nu uiti niciodata? poate a vut probleme in familie sau poate s-a intamplat ceva nasol pentru ea si pur si simplu a iutat. parerea mea e ca trebuie sa te impaci cu ea si sa vb cu ea alta datawinking

| Laura_2393 a răspuns:

Poate ar fi cazul sa te indoiesti de prietenia ta si nu de a ei. Te-ai gandit macar o clipa ca poate a avut vreo problema in fam, sau oricum o problema mai delicat si ca fara sa vrea a uitat. Suspectand-o dai dovada de neincredere si neincredera nu are ce cauta intr-o prietenie adevarata. Inpacativa, nu are nici un rost sa stati certatihappy

| mada1 explică:

Nu e vorba de probleme da familie. ca noi ne spuneam tot. ea imi zicea daca se certau ai ei sau chestii de genu ...ms pentru sugestii. poate pur si simplu a uitat.