| lori15 a întrebat:

sad Acum cateva zile m-am certat cu prietena mea cea mai buna crying dintr-un lucru...km banal
Adica:M-am suparat pe ea ca a iesit aff cu alta pri de-a ei (Ok, eram plecata dar putea sa ma sune sa ma intrebe dk vn si eu) Sa precizez: Nu prea ma impac cu respectiva prietena cu care a iesit!
Cum as putea sa ma impac din nou cu ea? big grin

5 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Incercand sa nu o mai controlezi si sa ii respecti deciziile.Nimeni nu e oblligat sa-i dea nimanui explicatii cu cine si de ce iese. Cere-i scuze si asigur-o ca n-o sa se mai intample!

| aleeee a răspuns:

Nu te supara, dar tu esti de vina.Crezi ca doar tu existi pentru ea? Poate sa iasa cu cine vrea, indiferent de preferintele tale.

| Atelocin a răspuns:

Auzi.cati ani ai?
Si eu ma certam cu prietena mea din acelasi motiv.Doar ca aveam 8-9 anistraight face
Tu trebuie sa intelegi ca de acum, prietena ta nu va sta numai cu tine.
Vorbeste cu ea. Spune'i ca erai nervoasa.
Si spune'i ca o iubesti mult, ca tii la ea ca la o sora si ca tu vrei sa o ai in preajma mereu si de aceea ai reactionat asa.

Ate`>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai putea?
ar trebui sa o suni sau sa mergi pana la ea`sa vezi care erau motivele, sa isi dea seama ca tu esti prietena ei si ca te-ai suparat din cauza asa zisei,, gelozii,, Parerea mea este ca daca discutati poti sa iti dai seam cel mai bine, dar sa stii ca nu este ceva batut in cuie~ma refer la prietenie! prea putine dureaza o viata asa ca sa nu fii dezamagita daca vei observa ca ea va pastra distanta! viata va avea destule lucruri si fiinte bune sa iti ofere!

| razvi10 a răspuns:

Sa-i spui ca iti pare rau si ca ai gresit, bla bla bla. sa ii dai dreptu sa faca asta daca vrea, bla bla bla