| Andrreachiriac a întrebat:

am o problema care nu o mai suport si aceasta problema se numeste "(emotia/timiditatea) cum pot sa scap de ea?
sunt foarte timida, stiu. mi se intampla de foarte multe ori sa ma inrosesc la fata si sa tremur, de cele mai multe ori la scoala sad
de ex: cand sunt in clasa si trebuie sa citesc cu voce tare, sau cand ma intreaba ceva si se uita toti la mine, incep sa ma inrosesc si sa tremur, cum pot sa scap de aceasta problema? help puppy dog eyes

1 răspuns:
| buhuhuuu a răspuns:

Daca incerci sa iti invingi teama cu timpul va trece, iar cand trebuie sa citesti cu voce tare nu te gandi la persoanele care te asculta, concentreaza-te asupra cititului