| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă de ceva timp. În urma cu destul de mult timp am avut niște vise care m-au marcat. Care se învârteau în jurul unei persoane. De fiecare dată când vad acea persoană sau când vad ca de exemplu a votat ceva la story-ul meu începe să imi bată inima foarte tare și să ma doara burta. Dacă imi apare cumva în fața mi se întoarce tot stomacul pe dos. Nu stiu ce să mai fac pur și simplu nu stiu ce să fac să uit de el. Va rog dacă ma poate ajuta cineva. Dau funda.
A și partea cu nu te mai uita la el, nu te mai gândi la el nu merge. Am încercat asta. Și nu o dată de cam vreo 4 luni încontinuu. Daca ma poate ajuta cineva care a trecut prin așa ceva sau care cunoaște pe cineva care a trecut prin așa ceva va rog sa ma ajute. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Singurul lucru sexual dintre noi este frică mea să nu imi ceva.
Ai spus singură exact ceea ce am spus și eu. Acel lucru dintre voi e sexual, și se manifestă ca frică.
Astfel posibila atracție, care ar fi dus la relația sexuală normală s-a transformat în mod paradoxal în frică. Iar dovada că sunteți cuplați sexual, în pofida fricii, este imaginea care s-a fixat pe creier.
El te-a prins, s-a băgat în creierul tău, Tu, ca să scapi, ai scos din el esența și ai făcut din el o imgine. El a zis, nu-i nimic, fugi de mine, nu vrei să faci sex cu mine, lasă că te prind eu și îți trag două de te arunc sus în nuc! Dar ca să fie sigur să ești prinsă s-a agățat de acea imagine. Nu l-ai vrut în realitate, s-a băgat în tine și te bântuie ca o fantomă, a ceva mort din trecut, ca un șoarece mort într-un stup de albine.
Atracția a dispărut, a rămas doar consecința respingerii ei de către tine, care este imaginea interioară și frica.
Așa că, din nou, un prieten nou va înlocui imaginea veche cu una nouă.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, am trecut prin așa ceva.
Mai întâi când mă uitam la acea persoană, mi se bloca graiul, nu mai puteam gândi. Apoi când încercam să vorbesc, mi se blocau corzile vocale. Nu mai aveam lichid pe ele și când emiteal vocalele se auzea doar un fel de scârțâit ca la vioară.
Aceasta se întâmplă când o emoție sexuală, dorința de a face sex cu acea persoană este atât de puternică încât perturbă totul în organism și în acelaș timp există o interdicție puternică de a face sex cu acea persoană, indiferent de motiv, fie el intern sau extern. Așa că trebuie să faci o resetare a creierului în etape succesive, căci atunci când încerci să scapi, lupți cu tine însuți, căci ți-ai virusat o parte din creier.
Uneori un șoarece foarte mare întră într-un stup de albine.
Albinele îl omoară dar nu îl pot scoate afară.
Atunci fiindcă putrezirea lui le-ar distruge stupul au găsit soluția. îl acoperă cu ceară complet.
Așa că această parte din creierul tău virusată nu poți să o scoți afară. Pe vremuri se făcea cu operație, se numea lobotomie, dar nu mai e la modă. Se mai distrugea cu șocuri electrice, dar nici alea nu mai sunt la modă. Se mai distruge cu medicamemte, dar și alea te tâmpesc puțin, te fac un pic legumă, dar, mna.
Și mai poți să acoperi dta acea zonă cu ceara uitării.
Cum se face? Dacă te-ar ataca acum un tigru în cameră ai avea timp să te gândești la acea persoană? Nu.
Mini concluzia. Să îți ocupi creierul cu lucruri cu adevărat importante, la fel de importante ca lupta cu un tigru care te atacă să te facă biftec tartar în sos propriu.
A doua este să mergi la rădăcina fenomenului. Virusul s-a instalat pe zona cea mai importantă a creierului, cea care se ocupă de relațiile sexuale. Dar ai mai rămas în acea zonă ceva mii de miliarde de electroni nevirusați. Cu aceia cauți acum, azi, nu ieri, nu mâine, în mod activ și organizat un amic prieten cu care să intri într-o relație.
Mai poți face exerciții de respirație, dietă vegană, sunt bune și alea, dar nu o să te ajute prea mult.
Așa cum cântă Tina Muncanovici, din Banatul Sârbesc.
Nici o doctorie, ți-e nu-ți ajută,
Leacul tău e gura mea, care te sărută.

| Hehdhdjeheh a răspuns (pentru sadrian46):

Multumesc pentru răspund dar te asigur ca singurul lucru sexual dintre noi este frică mea să nu imi ceva. Nu am nici un fel de atracție pentru el.

| Hehdhdjeheh a răspuns (pentru sadrian46):

Multumesc foarte mult

| sadrian46 a răspuns (pentru Hehdhdjeheh):

Singurul lucru sexual dintre noi este frică mea să nu imi ceva.
Ai spus singură exact ceea ce am spus și eu. Acel lucru dintre voi e sexual, și se manifestă ca frică.
Astfel posibila atracție, care ar fi dus la relația sexuală normală s-a transformat în mod paradoxal în frică. Iar dovada că sunteți cuplați sexual, în pofida fricii, este imaginea care s-a fixat pe creier.
El te-a prins, s-a băgat în creierul tău, Tu, ca să scapi, ai scos din el esența și ai făcut din el o imgine. El a zis, nu-i nimic, fugi de mine, nu vrei să faci sex cu mine, lasă că te prind eu și îți trag două de te arunc sus în nuc! Dar ca să fie sigur să ești prinsă s-a agățat de acea imagine. Nu l-ai vrut în realitate, s-a băgat în tine și te bântuie ca o fantomă, a ceva mort din trecut, ca un șoarece mort într-un stup de albine.
Atracția a dispărut, a rămas doar consecința respingerii ei de către tine, care este imaginea interioară și frica.
Așa că, din nou, un prieten nou va înlocui imaginea veche cu una nouă.