| Bibulets a întrebat:

Am o problema.
Deci..acum 2 zile am iesit cu prietenii mei afara. Eram eu, o fata si 3 baieti.Totul bine pana cand au inceput 2 din cei 3 baieti sa faca niste glume proaste si suparatoare la adresa noastra mai ales a mea. Apoi unul din cei 2 a inceput sa arunce cu pietricele in mine si nu ma durea sau sa ma intereseze doar ca eu il plac de cativa ani pe acest baiat si ma doare absolut totul care e suparator si vine din partea lui. Dupa ce m-am saturat am plecat in alta parte si fata aceea urmandu-ma. Cand eram aproape de locul acela la cativa metrii se aflau cei 3 baieti.Au propus sa jucam adevar si provocare si gandindu-ma la cele spuse la adresa mea de mai devreme "Ai vrea tu sa ai corpul tipei de acolo" am zis ca mai bine nu. Am stat 5 minute si am plecat tot cu acea fata si nu ne-am mai intors. In seara aceea l-am bagat in seama pe baiatul pe care-l plac si nu mi-a raspuns.Ieri am iesit cu fata aceea si am zis sa-i sunam si pe baieti.Dar cei 2 nu au raspuns. Le-am trimis si mesaj cum ca daca asta vor si adica sa fie suparati n-au decat ca noi ar trebui sa fim cele suparate. L-am sunat aseara pe baiatul care-l plac si nu mi-a raspuns. Azi am iesit din nou cu acea fata.Ne-am intalnit cu unul din cei 3 baieti( cel cu care nu aveam nimic)ne-am salutat am stat putin la locul nostru format cam din 2 baze ca sa spun asa.Apoi eu am ramas cu fata aceea la una din baze iar baiatul care-l plac a venit si el si nu a vrut sa treaca pe langa noi asa ca a ocolit destul de mult ca sa ajunga la baza opusa. Celalalt baiat care nu vorbeste cu noi a spus ca nu e suparat pe fata cu care eram ci doar pe mine.Si a spus ca e suparat pentru ca ii evit si am plecat asa si ca eu o conduc pe fata aceea si ca am fite.Dar nu e asa. Si daca el e suparat pe mine inseamna ca si baiatul pe care-l plac pentru ca ce spune baiatul pe care-l plac e lege pentru acesta. Si nu stiu ce sa mai fac. Vreau sa ne impacam pentru ca nu mai rezist mai ales ca trebuie sa plece baiatul pe care-l plac in cateva zile si nu-l voi vedea decat peste un an ...nu-mi pot permite sa plece si sa ramanem certati.Va rog sa-mi spuneti-mi parerea voastra si ce ar trebui sa fac pentru ca habar nu am. Va rog din tot sufletul.Dau si vot si funda raspunsului ajutator.

2 răspunsuri:
| Furti a răspuns:

Hmm la prima vedere par cam aroganti baietii astia de care vorbesti tu si plini de fite...
Si eu obisnuiesc sa-mi cer scuze uneori cand nu sunt eu cel vinovat pentru ca pot renunta la orgoliul personal...dar tu? Pentru ce sa-ti ceri scuze? Pentru ca ai plecat atunci cand tipul ala pe care il placi incerca sa-si bata joc?
Ai dreptate cand spui ca voi aveti de ce sa va simtiti suparate. E cam imoral ce fac tipii astia...adica dupa ce ca v-au deranjat tot ei sunt bosumflati.
Parerea mea e ca ar trebui sa-l lasi pe el sa-si ceara scuze, macar daca tine la tine sa renunte putin la orgoliul lui ca nu cred ca moare daca spune "Imi pare rau pentru...".
Fa ceea ce simti ca e bine. Asta a fost doar parerea mea.

Totusi, din curiozitate, ce varsta aveti voi doi?

Răspuns utilizator avertizat