| AdiconoLover13 a întrebat:

Am o problema.Eu vreau sa Ma tund scurt deoarece m-am saturat de parul meu lung.Mama nu Ma lasă sa Ma tund cat vreau eu, ci doar un bob.Ma lasă sa Ma tund așa doar dacă timp de 2 luni nu mai stau cocoșată.Cum sa o conving sa Ma tund azi?

Răspuns Câştigător
| NellieLovett a răspuns:

Promite-i ca nu mai stai cocosata deloc si apuca-te sa faci cateva intinderi de spate. Daca te tunzi scurt, parul nu iti ai poate ascunde cocoasa. Oricum e bine sa ai spatele drept. Banuiesc ca esti in perioada adolescentei, iar daca nu ai spatele drept acum, risti sa regreti asta mai tarziu.
Nu-i asculta pe cei care zic ca nu esti feminia sau frumoasa cu parul scurt. Important e sa iti placa tie, nu lor.

2 răspunsuri:
| petitconseil a răspuns:

Nu te tunde.Doar mai taie putin din varfuri.O fata e mult mai frumoasa cu parul lung. Daca te tunzi prea scurt o sa-ti para rau dupa aceea, pentru ca de obicei asa se intampla. Podoaba capilara e ceva foarte frumos la fete/femei.

| dalexbun a răspuns:

Promite-i ca nu vei mai sta cocosata. In scris.