| Dumitru_Ioana_1992_KpNo a întrebat:

Am o problema. Mereu ma atasez foarte repede de baieti si la sfarsit tot eu sunt cea care sufera. Pun foarte repede la suflet si sunt foarte sensibila.Nu stiu cum sa fac sa nu ma mai atasez asa repede de anumite persoane pentru ca asa am facut toata viata mea si numai am avut de suferit. Voi ce parere aveti?
Stiu ca pare ciudat dar mai mereu sufar si dupa baieti pentru care nu simt nimic doar asa din simplu fapt ca imi sunt dragi si m-am atasat de ei iar ei poate nu raspund cu aceeasi moneda.M-am saturat sa traiesc asa si nu stiu cum sa schimb acest lucru la mine. Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Continuă să fi tu însăți fie vei avea parte de prieteni pe măsură, poate găsești pe cineva la fel fie devi mai puternică după cum se spune "ce nu te omoară te face mai puternic"

Cu siguranță nu a fost doar vina lor și poate că nu toți ar fi vrut să se termine astfel.

Ai grijă de tine și mult succes pe viitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai saturat sa fii tu? Asa sunt unele persoane: sensibile, poate chiar prea bune cu cine nu merita. Cine te face sa suferi desi nu meriti, poate va vedea si el la randul sau cum e sa suferi. Dar probabil astea sunt niste copilarii si nimeni nu face un rau intentionat. De exemplu si eu ma atasez de oameni care nu merita, pentru ca asa sunt eu, dar asta nu inseamna ca trebuie sa-mi doresc sa nu mai fiu asa. Te vei mai maturiza intre timp, nu-ti face griji

| Vanqu1sh a răspuns:

Toti avem problema asta, unii mai mult altii mai putin dar nu toti recunosc. Si dupa cum spune si little, o sa te maturezi cu timpul. Aceeasi problema o am si eu doar ca nu sufar cand persoanele respective nu imi raspund la fel sau se fac ca nu vad ci pur si simplu incep sa le resping usor usor fara sa imi pese prea mult. big grin Dar nu condam pe nimeni! Fiecare este in felul lui si ii place ce ii place, bafta si ai grija de tine!