| SecretAndSickLove a întrebat:

Buna TpU.Am luat o hotarare si vreau sa va intreb ce parere aveti despre ea. Eu am 14 ani jumate si in fiecare " relatie" pe care am avut'o am avut de suferit, pun suflet repede si in final se termina urat pentru ca nu am experienta. Si din cauza despartirii, sunt suparata mereu, nimic nu ma mai face sa rad si ma inchid in mine, pur si simplu sufar deoarece pun suflet foarte repede si ajung sa tin la o persoana repede.
Drept pentru care, am hotarat sa nu mai implic, sa nu'mi mai fac nici un prieten pana nu voi creste si voi capata experienta pentru ca in final eu sunt cea care sufera. Consider ca sunt si mica, si " iubirile" la varsta asta sunt ca o joaca si nu poate fi nimic serios.
Ce parere aveti despre hotararea mea? E o hotarare buna?

6 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Experienta nu vei putea capata daca nu o sa mai ai prieteni... si eu am suferit mult, poate inca nu ti-ai gasit persoana care sa te merite si daca nu iti vei face prieteni niciodata nu o sa o gasesti, nu te speria multe femei sufera, esti inca mica si nu e neaparat sa ai o relatie serioasa. te poti distra si tu cu baietii la fel cum au facut ei cu tine! Curaj si nu mai lasa sa te afecteze, nu merita. :*

| jimime a răspuns:

Se pare ca prin ce ai trecut tu te'a ajutat sa te maturizezi prea repede. Gandesti bine, dar nu zic sa nu mai ai relatii. Poti incerca ceva nou, dar de fiecare data adu'ti aminte prin ce ai trecut si sunt sigur ca nu vei mai repeta aceleasi greseli. Suntem oameni cu totii si invatam din greselile noastre si nu ale celor din jur.

| qLoveSmileღ a răspuns:

E o hotărâre bună, Ines.

Ma bucur că în sfârșit ai luat decizia asta.laughing

Baftă in continuare. :*

| Antraxxxu a răspuns:

Imi pot da seama ce fel de persoana esti, sa stii ca ne asemana. sunt de acord cu decizia asta dar nu cred ca vei rezista pentru ca nu tu decizi si inima... si de suferit crede`ma ca toata lumea sufera, incearca sa nu te mai entuziasmezi prea repedete. ca ajungi sa suferi repede. ti`o spun din experienta. Ai grija ce faci :*

| Sabri23 a răspuns:

Cred ca aceasta este cea mai buna si matura hotarare pe care o persoana de varsta ta o poate lua.Traiesteti viata pentru tine si nu gandi ca o relatie iti va schimba viata neaparat in bine happy.
Bravo si Bafta! in continuare.

| GinglindSummer a răspuns:

Te inteleg.am 15) Primu imbla cu altele dupa garduri.al doilea am iesit odata si el nu ma mai sunat de atunci. Incearca mai departe, daca te vei opri la 18 vei arata ca o speriata...atunci iti va fi mai greu. Distreazata, nu fi atit de srioasa si nu da pe fata sentimentele ) Chiar daca te chinui, fa asa ca nimeni di niubi a tai sa nu afle. Fii mai puternica.Iti faci prieteni pentru a acumula experienta in baieti.