| Madda22 a întrebat:

Buna
Am o problema ...nu pot sa dorm in camera mea singura.
Cand e ziua dorm in camera mea dar seara nu ca mi-e frica.
Mana e suparata pe mine si tot imi zice ca imi pune 3 veioze in camera.
Dar unele chesti m-au facut sa nu mai dorm.
Tot auzeam de nu stiu ce nume de fantome si imi era din ce in ce mai frica spuneti-mi ce sa fac ca sa dorm va rog si nu radeti
Si ce sa fac in legatura cu mama sa nu mai fie suaprata pe mine. Repede raspuns.

4 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Nu lua somnifere, asta e cea mai proasta idee posibila.Pai nu stiu cati ani ai tu, dar ca sa te lamuresc : nu exista fantome/monstrii/orice chestie paranormala.S-a dovedid stiintific, cei care "le-au vazut" sunt doar oameni bolnavi mintal, care au halucinatii.Cel mai bine ar fi sa iti lasi o mica lumina aprinsa la inceput, asta te va ajuta.Primele cateva dati va fi mai greu, dupa-aia te obisnuiesti. Sper ca am fost de ajutor.

| xCherri a răspuns:

Aja am patit si eu uita-te la intrebari, dar poti sa chemi un preot (stiu ca suna banal) sau sa dormi in alta camera, gandeste-te ca poate ai vedeniihappy eu de cand am chemat un preot dorm asa de linstitahappy si in legatura cu mama ta pai nu stiu incearca sa ii explici ca e adv si sa doarma cu tinehappy (s-o convingi si pe ea)daca ti se mai intampla.SuccEs!

| maryngeorge a răspuns:

In legatura cu mama ta ia ar fi trebuit sate incurajeze sa nu iti mai fie frica sau poate stie ia ceva cu veioaza aceia, o veioza nu te adoarme sau nu te surzeste sa nu mai auzi nimic big grin
Cat despre problema ta nu stiu ce sa zic daca esti asa disperata dupa un somn bun ia si tu somnifere sau ia dopuri de urechi si nu mai auzi, mai este o solutie sa te duci la o biserica si sa-i spui parintelui ce auzi el stie multe despre spirite si daca ai asa cvea iti citeste ceva in camera ta si scapi.
Eu sper sa reusesti si tu sa dormi sa ai un somn bun si sa l rezovi pe toate sper ca ti-am fost de folos

| Ciucii a răspuns:

Buna! Si mie mi s-a intamplat chestia asta, nu puteam sa dorm singura in camera mea si mama era supi pe mine! iti sp din propie experienta ca prima noapte e grea dar apoi o sa iti placa! Si nu te mai gandi la prostiile pe cre ti le zic prietenii tai.Nu sunt adevarate! A si roag-o pe mama ta ca in prima noapte sa stea putin cu tine pana adormi si pe urma sa plece! Sper ca raspunsul meu sa iti fie de folos! mult succes