| Anonim1323 a întrebat:

Buna, am o problema și chiar nu o pot discuta cu nimeni. Este un băiat în clasa, are prietenă, sunt constienta de asta, dar într-o zi, întorcându-mi privirea în spate, am observat cum ma privește insistent. Din acea zi, am observat comportamentul straniu pe care îl care. Chiar dacă stau în alta parte de clasa, el e atent la ce fac eu, cu cine vorbesc și ce spun. Sincer, m-am saturat de aceasta situație și as vrea sa îmi dați niște sfaturi

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai tu ai vrea sa te complaci in asta in a fi cu un baiat care desi stii ca are prietena...te-ar avea si pe tine?
tie ti-ar placea ca iubitul tau sa mai aiba pe altcineva?
banuiesc ca nu!
ai putea sa stai de vorba intr-o pauza cu el sa il intrebi care este motivul pentru care se uita atat de des si insistent la tine, dar cu siguranta nu iti va spune ce gandeste!
pe de alta parte poate nu se uita la tine in felul in care banuiesti tu, cine stie!
dar nu ar strica sa il confrunti intr-o zi, insa fa-o relaxat si vorbind frumos si placut, vorbeste ca unui amic
esti la varsta la care nu iti doresti inamici mai ales colegi de clasa, care mai ales in perioada asta a retelelor de socializare orice mascarici are puterea mass-mediei in spate si poate calomnia usor pe cineva...internetul are mare putere, mai ales cand vrei sa faci rau cuiva! gandeste-te la un simplu scenariu cati nenorociti nu s-au razbunat pe fostele lor punand video-uri comprimitatoare cu acele fete pe tot felul de siteuri pentru adulti!
si cate si mai cate nu pot face niste minti bolnave si diabolice ale unor adolescenti idioti!

| Violleta2022 a răspuns:

Ignora-l!
In special pentru ca are deja prietena.

| dullcat a răspuns:

Esti sigura ca nu doar ti se pare? Sfatul e sa-i dai pace, poate va observa si prietena lui cum se uita dupa alte fete.

| Anonim1323 explică (pentru dullcat):

Credeam și eu ca mi se pare la început, și nu prea atrăgeam atenția. Dar când au început și colegii de clasa sa îmi zică ca ceva nu e ok cu asta, am început sa stau pe ganduri

| dullcat a răspuns (pentru Anonim1323):

Hmm, ok.Si ce iti propui sa faci? Daca doresti sa te bagi tu pe felie sa stii ca se va uita la altele in timp ce e cu tine exact cum procedeaza acum in timp ce este cu actuala.laughing Mare grija...

| LisaJulie a răspuns:

Nu este bine sa dai avansuri cuiva care are prietena, iar dacă are prietena și se uita după alte fete eu una nu aș avea încredere în el