| Noname474 a întrebat:

Buna. Am o problema, sunt la liceu.
Nu am fost de mult timp la liceu, cam de vreo 3 sapt. Prima data nu am fost din cauza ca am fost bolnav. Si am ajuns si pe la spital. Dar dupa o saptamana am amanat mersul la scoala, din motive personale. Acum ma simt de parca toti profesorii or sa fie impotriva mea, la fel si colegii, ca vor rade de mine.
Nu stiu cum sa ma adun si cum sa ma motivez sa nu-mi mai fie frica. Cum fac asta?

2 răspunsuri:
| isemilia a răspuns:

Calmeaza-te... Profesorii inteleg ca ai probleme, sunt si ei oameni. Ai avut un motiv intemeiat. Incearca sa recuperezi tot si sa raspunzi la primele ore ca sa te simti tu mai bine. Colegii nu vor rade de tine din atat, stai linistit.

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Nu au de ce să râdă de tine. happy Fii tu însuți! happy Iubește-te! big grin Tu contezi!winking