| anonim_4396 a întrebat:

Am o profesoara de contabilitate care cred ca e cam nebuna ori are ceva cu mine desi nu i-am facut nimic straight face Marti m-a scos la tabla si cum eu nu prea inteleg contabilitatea(pentru ca nu am facut in liceu + ca nici nu prea explica, de la inceput ne-a lasat sa facem singuri aplicatiile. ne dadea enuntul si dupa aia "faceti singuri" thinking)nu am stiut sa-i fac problema ca lumea am gresit o ecuatie la sfarsit. A inceput sa-si bata joc de mine si sa ma faca de ras in fata clasei si sa ma ia in ras straight face de am zis ca nu mai dau pe la ora ei in viata mea. Cred ca m-a tinut cam un sfert de ora la tabla dar mi s-a parut 5 ore. Apoi m-a trecut la loc si a trecut un baiat sa rezolve problema si spre uimirea mea aluia i-a explicat problema straight facestraight facestraight face si cred ca e prima oara cand vine la ora ei si mie nici macar nu mi-a zis unde am gresit.Am auzit ca are probleme cu fetele pentru ca la curs toti baietii trebuie sa stea in primele banci iar fetele le tine in spate. straight face O data un baiat s-a asezat printre fete in al doilea rand si s-a luat de el face: " Te simti cumva fata de nu te-ai asezat intre baieti?" straight face Oricum am auzit ca nu e maritata si cred ca are vreo 33-34 de ani ca i-a zis un profesor "domnisoara profesoara" laughing si ma intrebam care o fi prostul sa o suporte? Problema e ca nu stiu ce sa fac pentru ca mai am 2 prezente de facut la ea ca daca nu, nu ma baga in examen. Ne trebuie 7 si eu am decat 5 crying si nu stiu ce sa fac ca nu vreau sa ma mai scoata la tabla si sa ma ia iar in rasstraight face si decat sa ma ia in ras iar prefer sa nu ma mai duc... si mai fac si la anul cu eastraight face. sincer nu stiu cum pot exista asemenea profesori... Voi ce parere aveti? Funda

16 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Aceasi situatie o am si eu ca @tocoa tot el ne face exercitiile si e de mirare ca nu stim nimic laughing
nu are trebui sa se comporte asa
eu i-as spune frumos de mai multe ori sa-mi explice daca nu vrea mai bine o lasi in pace sau ii spui pur si simplu ca nu sti
du-te la meditati...

| Bibuşca a răspuns:

Ce pot spune e ca ai o profesoara foarte ciudata.Nu cred ca e nebuna dar poate e stresatalaughing si poate are pica pe tinesad. Auzi sa fie fete cu fete si baietii cu baietii la noi nu este asa, noi stam fata baiat, fata baiat si tot nu stiu ce sa faci daca voua nu va explica si te mai face si de ras te poti muta la alta scoala daca doresti

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu sunt la contabilitate, sunt la finante dar si acolo se face contabilitate. Daca stiam nu mai dadeam acolo straight face Si oricum ii facusem cat de cat exercitiul dar gresisem la o ecuatie la sfarsit si acolo s-a rupt firul. Face: " Eu vad ca tu nu ai inteles nimic din toata contabilitate" si a inceput sa-si bata joc...si i-am zis pentru ca nu am facut contabilitate in liceu si de aia nu ma descurc si face: " si care e problema? eu am facut liceu de chimie si am ajuns profesoara de conta, deci nu ai nicio scuza" si dupa m-a trecut la loc si lu baiatul ala i-a explicat exact problema cap-coada si nu i-a mai zis nimic ca e prima oara cand vine straight face si mie nici nu mi-a zis unde am gresit. Deci cand am vazut imi venea sa ma ridic si sa ma iau la cearta cu ea angry m-a vazut ca ma uitam cam urat la ea at wits' end si face:"degeaba te uiti urat la mine domnisoara ca eu am 10 ani in facultatea asta" straight facestraight facestraight face

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

@MihaiFlorian - tu ai facut cu ea? Daca da, stii cumva daca nu am toate prezentele, ma primeste sa dau in toamna examenul?
Am marti cu ea iar si nu stiu daca sa ma mai duc ca nu-i mai suport fitele

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

@MihaiFlorian - tu ai facut cu ea? Daca da, stii cumva daca nu am toate prezentele, ma primeste sa dau in toamna examenul?
Am marti cu ea iar si nu stiu daca sa ma mai duc ca nu-i mai suport fitele.

| Oti a răspuns:

Uff pai sa faci in asa fel, nu stiu meditatii cu alt profesor sa iti explice si sa inveti perfect si cand te scoate la tabla sa ii sti sa-i rezolvi problemele fara greutati si sa vedem ce iti mai zice atunciwinking
halal profastraight face

| ioanateo a răspuns:

Oooh! E o profesoara stupida! daca ea mai face fite, sa va certati! daca nu merge, tresa te duci la director si se sparie si poate te interzice, dar tu n-o asculti, si poate directorul o da afara si daca nu face asta, neaparat trebuie sa pleci, daca nu, ea te va bate joc mai mult si te va face proasta(sa zicem) si tu o suporti? bineinteles ca nu! si tresa pleci, nu te intereseaza, si profa aia nu mai face fite, fite, si iar fite, ca ii e teama ca nu cumva ca directorul sa o sileasca sa demisioneze(sa renunte la seviciu). sper ca ti-am fost de ajutor

| tocoal a răspuns:

Eu am la fel o profa de mate laughingsi are vreo 58 de ani si e domnisoara, deci nu esti singura.Sunt niste animale; prin asta cred ei ca se razbuna pe profesorii lor care i-au torturat.Noua ne da exercitiul la tabla si-l rezolva tot ealaughing. Daca greseste "stai ca am gresit sterge tot."

| tocoal a răspuns:

N-ai ce face...trebuie sa rezisti si s-o determini sa te asculte astfel sa primesti nota si sa intri in examen.Eu am la fel o profa de mate laughingsi are vreo 58 de ani si e domnisoara, deci nu esti singura.Sunt niste animale; prin asta cred ei ca se razbuna pe profesorii lor care i-au torturat.Noua ne da exercitiul la tabla si-l rezolva tot ealaughing. Daca greseste "stai ca am gresit sterge tot."

| OLumeDeVise a răspuns:

Poate ai dreptate, dar de ce ai dat la contabilitate?

| GiacomO a răspuns:

Presupun că ești la facultate, vorbește cu un decan sau ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt de acord cu Mihai, îi susţin răspunsul happy
O zi minunată în continuare.

| Camyyy_5609 a răspuns:

Poii calmeaza-te sh cand te mai scoate la tabla zii sh u dmna profaa explicatimii sh mie ca nu intelegg daca nu vrea sh iar face fitzee ii zici ma ducc la director sau ce aveti voi acoloobig grin poate se sperielaughing

| Xenona a răspuns:

De regula, astea de sunt "domnisoare " la o varsta asa inaintata ...sunt nebune. Am dat si eu de cateva ...si alea la fel se comportau. laughing Cred ca trebuie sa mearga sa se trateze. URGENT! laughing

| Ionika23 a răspuns:

Oooh! E o profesoara stupida! daca ea mai face fite, sa va certati! daca nu merge, tresa te duci la director si se sparie si poate te interzice, dar tu n-o asculti, si poate directorul o da afara si daca nu face asta, neaparat trebuie sa pleci, daca nu, ea te va bate joc mai mult si te va face proasta(sa zicem) si tu o suporti? bineinteles ca nu! si tresa pleci, nu te intereseaza, si profa aia nu mai face fite, fite, si iar fite, ca ii e teama ca nu cumva ca directorul sa o sileasca sa demisioneze(sa renunte la seviciu). sper ca ti-am fost de ajutor

| Costin_Serban_1991 a răspuns:

@cora Cum o cheama pe profesoara?