| BicolorBell;x a întrebat:

Buna!
Am ochii rosii si nu mai stiu ce sa fac[nu este atat de grav incat sa merg la oftelmolog].
Stiti cateva tratamente[de preferinta naturale]?
Thnks!:*

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

De unde stii cat e de grav? Poate ai o conjunctivita care, netratata, iti va creea neplaceri pe viitor. Cu ochii nu e de joaca! Daca crezi ca roseata se datoreaza calculatorului, incearca picaturile Visine.

mira
| mira a răspuns:

Nu exista tratamente naturiste pentru ochii rosii.Toate ceaiurile de plante care se gasesc in carti, precum si colirurile naturiste nu sunt decat medii propice pentru dezvoltarea bacteriilor.Prima masura este spalarea de mai multe ori a fetei cu apa rece si sapun. Daca roseata continua trebuie mers la medic.Am relatat sfaturile dr.Monica Pop.

| Anecherry a răspuns:

Daca nu vrei sa te duci la doctor, incearca intr-un magazin naturist(daca vrei tratamente naturale). dar ar fi bine, parerea mea sa suni doctorul de familie, nu te costa nimic sa ceri un sfat.

| ruxybelle a răspuns:

Te transformi in pisica :d

| BeT a răspuns:

Comprese cu ceai de Musetel(dar vezi ca fara zahar)te va ajuta foarte mult, daca suporti chiar este indicat sa introduci direct in ochi citeva picaturi.