| deeyutzza94 a întrebat:

Buna!happyStiti ceva tratamente pentru par si fata, dar naturale. Fundahappy

Răspuns Câştigător
| anitabonita2012 a răspuns:

Cele mai bune tratamente pentru par sunt mastile facute acasa cu : ulei de ricin,ulei de masline,infuzie de frunze de nuc,galbenus de ou,ulei de lavanda,lamaie, infuzie de urzica, infuzie de musetel...si mai sunt multe dar depinde ce tip de par ai si ce efecte vrei sa aiba asupra lui.De pilda toate uleiurile sunt recomandate pentru parul normal si cel uscat iar infuziile in special cele de nuc si de urzica sunt pentru parul gras.
ar pentru fata se pot face infinite masti. Exemple: fructe(mar,banana,piersica,kiwi.),leguminoase(rosie,castravete,avocado.) sau iaurt, ou, ulei de masline...si lista continua la fel ca si in cazul parului si fata e de mai multe tipuri si are mai multe probleme, deci specifica pentru un raspuns mai corect.

2 răspunsuri:
| fustiteTUTU a răspuns:

Http://spa-acasa.blogspot.com ai aici cateva masti f bune si ti le poti face singura acasa

| meriiAmber a răspuns:

Pentru par este pun uleiul de ricin; amfolosit, si sunt multumita.
Si tot pentru par musetel si galbenus de ou