| anonim_4396 a întrebat:

Am părul de culoare şaten închis şi vreau să îmi fac nişte şuviţe cu albastru de metil. Se va colora părul? Dacă da, ce culoare va ieşi? happy

5 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Buna!

Presupun ca va iesi un albastru inchis cu nuante spre mov.

Bafta!

| kiduţa18 a răspuns:

O să-ţi iasă ori un albastru închis ori ceva spre verde. Dacă vrei şuviţe albastre decolorează-ţi câteva şuviţe blonde şi apoi fă-le albastre.

| AnneMarie78 a răspuns:

Am avut si am parul saten. La inceput va fi verde, apoi dupa spalare va fi albastru.

| InnaArkane a răspuns:

Si eu am vrut sa imi fac parul cu albastru de metil dar doctorul mi-a spus ca nu e bine ca il pateaza.

| WildS0ul a răspuns:

Mi-am facut eu. Vor fi un albastru inchis, dar care se observa, mai ales daca stai in lumina. PArtea proasta e ca se intinde si iese pe haine (si se spala greuu) si dupa cateva spalari se face un verde spalacit si urat sad