| deutSa a întrebat:

Am parul saten inchis si vreau sa`mi fac suvite cu albastru de metil. O sa`mi prinda? Cum imi fac suvite cu albastru de metil? Vreau pasii...va rog frumos!

2 răspunsuri:
| InesIlinca90 a răspuns:

Nu stiu cat de mult iti va prinde, dar incearca.
1.Torni 5 picaturi de solutie intr-un bol.
2.Cu o manusa, iei suvita si dai pe ea cu albastru de metil.
3.Stai 10 minute, dupa care speli cu apa.
4.Usuci cu pheon-ul big grin
That's all happy Good luck!

| LoryAlessy a răspuns:

Buna.Si eu am incercat sa imi fac parul cu albastru de metil..nu am stiut cum dar mi am bagat o suvita in acea sticlutalaughingam lasat sa se usuce si prima data a fost un albastru spre negru.o culoare inchisa dar se mai duce, si a doua zi de cand mi am facut-o e un verde inchis.Pasii nu ii stiu dar stiu sigur ca daca folosesti toata sticluta intrul bol si iti pui parul acolo si stai cateva minute, se usuca o sa fie o culoare inchisa si se duce dupa minim 8 9 spalari, trebuie sa pui 6-9 picaturi la 1 litru de apa daca vrei sa te faci in tot capul.dar asta cu apa se ia la cateva spalari 2 max 3.Nu stiu daca e sigur am auzit la o prietena