| 244bogdan a întrebat:

Am si eu nevoie de un raspuns de la alte persoane care ati trecut prin situatia mea, vreau sa iau o decizie si nu stiu care e cea corecta si care sa nu regret! M-am indragostit de un baiat cu aproape doi ani, am fost cuplata cu el eu aveam aproape 16 ani el 19 ..Amandoi virgini cu timpul am facut-o si ne-am mai certat,neam mai impacat dar am avut cele mai frumoase amintiri. Ani au tercut am avasat, am continuat sa facem dragoste venea la mine acasa in fiecare zi aproape se intelegea bine cu parintii mei si eu mergeam la el era totul ok. El mai pleca la munca care 2-3 luni venea si tot asa. dupa 1 an eu am facut niste greseli. apoi ne-am despartit putin.el sa-a despartit ..de mine s-a cuplat cu alta fata. apoi in urma insitenteleor mele a renuntat la ea ca nu o iubea si s-a intors la mine am fost din nou cuplul perfect faceam tot ce se poate face intr-o relatie, dar el a fost plecat am mai facut niste prostioare mici nu grave.o iesiire mica cu alt baiat si putin flirt si el s-a suparat ca a aflat..si nu am recunoscut din prima si de atunci nu a mai vrut sa fie ca inainte era rece cu mine, dar imi zicea ca cu mine vrea sa aiba o familie..si iesea tot cu mine si o facea tot cu mine..si ma sartam si ieseam impreuna.dar era foarte rece tine la mine, dar nu vroia sa imi arate..eu cu timpul am inceput sa vorbesc cu alt baiat..si apoi i-am zis si lui ca vreau sa ma marit cu baiatul ala, dar tot pe el il iubesc si tot el este viata mea..pe baiatul ala il vad doar pe skype si imi place cum se poarta cu mine si cum imi scrie si il cunosc cei din familia mea si ei nu il mai vor pe cel dinainte ci pe cel cu care vorbesc pe skype. Mi-au spus ca daca renutn la el se supara pe mine si mama si tata,dar eu nu il iubesc,tin la el asa m-am atasat putin de el cred, dar tot pe asta dinainte il iubesc si nu suport sa il stiu cu alta.el a incercat de 3 ori sa se impace cu mine, mi-a zis ca ma iubeste si ca nu poate fara mine si a zis sa aleg ca el nu vrea sa se bage in relatia nimanui...Si il iubesc dar i-am zis ca nu vreau sa imi dezamagesc familia! Sufar si nu stiu ce sa aleg, el inainte a avut ceva probleme cu familia lui ca o vroiau pe aia cu care a stat cat ne-am certat dar s-a intors la mine..si parintii mei erau suparati pe el, dar sau rezolvat toate si acum iarasi parintii mei il vor pe asta si nu stiu ce sa fac! Va rog vreau cateva sfaturi de la fete sau baieti care ati trecut prin asa ceva! Ce sa aleg! Ce ati ales voi! Acum in ian uarie implineam 2 ani de relatie cu cel dinaitne eu am 17 ani..si el 21 e plecat lucreaza.iar astalalt are 18 si inca e la scoala in alta tara!

3 răspunsuri:
| alexadeea a răspuns:

Aceeasi parere cu cofee.dar la a doua propozitie, a fost durrr...Eu zic sa-l iei p-ala de 18 anii cand vei aveea si tu macar 20 de aniistraight face ala de 21 de anii e prea mare pentru tine.mai ales ca te ai atasat putin si de aala de 18 ani.

| CoffeeTeaOrMe a răspuns:

La 17 ani, pe lângă că nu mai eşti virgină, te gândeşti la măritiş? Şi părinţii te mai şi încurajează?
La faza asta sunt total nesimţită, dar eşti o stricată. Trădezi încrederea unui om care ţine la tine şi cică " nişte prostioare mici " şi te aştepţi să nu conteze? Când poţi să fii fizic cu altcineva, nu mai există iubire, nu mai e nimeni acolo lângă inima ta. Te pripeşti, ai o mentalitate redusă. Eşti tânără, ţine-te de şcoală, nu căuta să rămâi gravidă de pe acum.

| 244bogdan explică:

Mi-a zis acum ca ma iubeste si ca nu isi imagineaza viata fara mine si nici eu fara el si m-a pus sa aleg si i-am zis ca nu imi dezamagesc familia si de atunci si-a luat ramas bun si a disparut. Nu mai vorbeste deloc. Prostioare mici doar iesiri cu alti baieti pe la scoala si atat. Si el a facut dar dupa ce s-a despartit de mine prima oara...si acum a doua oara cand s-a racit de atunci nu a mai fost serios cu el. El a fost singurul cu care am facut-o si la fel si eu singura. Cu parintii a mai avut probleme dar sau rezolvat cu timpul a stiut cum si chiar acum paritnii mei sunt prieteni cu parintii la baiatul asta nou si de asta il vor pe el. sad