| Iuly96 a întrebat:

1.Cate kg trebuie sa aiba un baiat de 14 ani cu inaltimea de:1m71, 5cm?
2. dati-mi un site in care se gaseste un calculator in care sa iti pui greutatea, inaltimea si varsta si sa iti zica daca esti gras, slab, normal...

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

1. intre 61 si 65 kg
2.http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html

5 răspunsuri:
| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

1. Unii zic ca inaltimea trebuie sa fie egala cu greutatea. Altii spun ca trebuie greutatea sa fie mai mica decat inaltimea cu 10.
Deci tu ar trebui sa ai 61 de kg.

2. Nu cred ca exista asa ceva! laughing Unii au oasele grele deci au greutatea mai mare, iar "calculatorul" nu poate sti asta pentru ca nu te pune sa-ti cantaresti scheletul.
Puup.

Răspuns utilizator avertizat
| Bianca1997 a răspuns:

Pai ar trebui sa ai cam 61, 5 kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baieti si fete eu am 60kg si 1, 55 vreau sa slabesc 5kg cine ma poate ajuta? Add id dragos_gl_5