| LadyBee a întrebat:

am si eu o intrebare. Ce as putea sa ii iau cadou de carciun unui baiat (aproape 16 ani)? de specificat ca e coleg cu mine...si hmm chiar imi place de el (nu ii iau ca sa ii atrag atentia sau ceva... dar la noi in clasa s-au scris numele colegilor si eu l-am tras pe al lui :d)
mersi mult anticipat

2 răspunsuri:
| deen a răspuns:

Iai ceva funny sau simbolic [de exemplu daca poti gasi un loc unde se fac tricouri la comanda cu anumite loggo'uri sau inscriptii pe ele]...sau gandeste-te ce hobbyuri are? poti sai iei ceva care sal suprinda, sau ceva care o sai amintesca mereu de tine. daca aveti o poza impreuna pritezao si pune-o intr-o rama + mai iai ceva micut dar semnificativ. e greu sa iei cadou unui baiat.stiu cum e!

| Darksided a răspuns:

Depinde acum si de ce ii place lui. Poti sa ii cumperi un parfum, un ceas, o bricheta daca e fumator. Daca nu stii ce preferinte are, poti sa ii iei ceva simbolic, o cana cu o poza cu voi doi, un album foto.
Daca vrei un sfat de la un baiat, mie mi-ar placea tare mult sa primesc, ceva fara o valoare prea mare, dar oferit din suflet. Gen o bratara de ata.
Mult noroc in gasirea cadoului si sper sa ii placa happy