| Andrei2991 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare: Sunt baiat si nu stiu cum sa imi fac parul mai moale. Chiar daca ma spal pe cap in fiecare zi si folosesc balsam, parul se simte cumva ca sarma, nu stiu cum sa va explic. Niste solutii?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E foarte posibil sa fie si din faptul ca te speli pe cap zilnic, afecteaza parul. Ar trebui maxim la 2-3 zile sa-l speli.

| Andrei2991 explică (pentru Adry05):

E ciudat pentru ca inainte ma spalam de 2 ori pe saptamana si aveam parul chiar mai aspru...

| Adry05 a răspuns (pentru Andrei2991):

Poate foloseai alte produse?

| Ara997 a răspuns:

Clateste-l cu apa de ploaie. (e reteta din batrani ) parul ramane foarte suplu. poti folosi pe parul ud o picatura de ulei de par de la farmec sau alta firma. sepiaptana usor pe urma.

| KeyoAsurame a răspuns:

Ai auzit vreo data de tratamentul cu lapte?
face parul sa fie mai moale si lucios
adauga la balsamul tau un pic de lapte