| ursuletumagic a întrebat:

Buna am si eu o porblema. cine are experienta sau stie sa imi zica si mie care sunt semnele unei sarcini in primele 2 saptamani? menstruatia mi-a intarziuat cu 7 zile sad funda

Răspuns Câştigător
| angelicsin a răspuns:

Sincer cred ca cel mai usor iti cumperi un test de sarcina, e usor de folosit si sigur, nu avea rusine sa faci asta o sa gasesti ca personalul farmaciilor nu au prejudecati in astfel de privinte. sau poti sa il pui pe EL sa il cumpere nu costa mare lucru. dar asta fiind zis, cauzele pentru intarzierea menstruatiei pot fii multe, inclusiv STRESUL, nu este esit din comun sa ai intarzieri de 1 sau 2 luni din cauza stresului fizic si pshihologic... acum eu stiu ca nu te scapa de griji doar stiind ca exista cauze so nu zic sa stai si sa astepti. cel mai usor sa scapi de griji este sa mergi sa iei un test. TRUST me scapi de griji cel mai usor asa. si DA Sunt Barbat si DA am fost si eu si am cumparat astfel de teste. nu e mare branza sa faci asta. e rezultatul care conteaza, daca astepti pana e prea tarziu nu cred ca o sa fii happy.

1 răspuns:
| Ammy93 a răspuns:

Daca ti-a intarziat o saptamana inca nu poti fi sigura ca esti insarcinata. Dupa 2 saptamani de intarziere poti sa-ti faci griji. Daca nu iti vine, fa-ti un test. Si mie mi-a intarziat, numai ca la mine a fost o luna jumate. Poate ca ai racit la ovare, sau la spate. Daca vezi ca nu iti vine, fa-ti un test si apoi consulta-ti medicul de familie. Succes