| SWEETY777ffff a întrebat:

Buna am si eu o problema.Acum ceva timp un tip m-i-a spus ca ma place insa eu l-am refuzat.Acum m-am indragostit eu de el. El este la aceiasi scoala cu mine.Si cand ne intalnim pe coridor el vine prin spatele meu, face glume si chestii de astea. El e mai mare putin ca mine. Oare ma mai place? Sa ii spun ca il plac?
Ce sa fac? mersii fundita

Răspuns Câştigător
| Izabella97777 a răspuns:

Oo,e adevarata vorba:intr-o zi se-ntoarce roata! draga mea eu zic ca baiatu inca te mai place,eu zic sa nu mai pierzi timpul si sa-i spui, invita-l la un suc, baga-te-n seama cu el.adica se furiseaza pe la spatele tau sa fie cat mai aproape de tine(sa te adimre)face glume pentru ca tu sa-l auzi (adica sa fie observat de catre tine).eu zic sa ii spui cat mai repede.bafta!

6 răspunsuri:
| CryssCrySta a răspuns:

Probabil te place intreaba-l daca inca mai sime ceva pentru tine si apoi spune-i ca si tu ai inceput sa-l placi(daca zice da, daca nu spune-i ca din curiozitae si ca e bucuri ca nu-ti poarta pica).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Aici depinde foarte mult de el. Tu l-ai refuzat o dată,s-ar putea ca a doua oară chiar dacă te place să te respingă și el din mândrie. Sau nu. Tu încearcă. Fă ce simți. Dacă simți că ai început să-l placi,arată-i asta. Eventual spune-i că prima oară te-ai grăbit și nu ți-ai dat seama că-l placi,iar acum s-au schimbat lucrurile. Dacă încă face glume cu tine, cred că n-a fost așa supărat. Dacă simți că poate fi ceva frumos între voi, nu pierzi nimic dacă încerci. Doar ești mai împăcată cu tine. Fă ce-ți dictează inima. Baftă!

| pauula a răspuns:

Am patit-o si eu de curandlaughing

| SWEETY777ffff explică:

Mai am sa va intreb ceva.Imi puteti sugera cum sa ii spun ca il plac? pentru ca nu pre am curaj daca ma va refuza?

| SWEETY777ffff explică:

Si inca ceva uneori se comporta de parca nu as exista si nu ma prea baga in seama. Oare chiar nu ma place sau de ce face asta?

| renata98 a răspuns:

Pai spune-i ca il placi desi incearca prima oara sa fi amica lui si atunci vezi daca te place. mult noroc