| annniiiiis a întrebat:

Buna,am si eu o "problema". Acum o saptamana m-am certat cu prietena mea cea mai buna, motiv :prietenul ei.Si nu in sensul ca am vreo treaba cu el, ci pentru faptul ca a pus-o sa aleaga intre mine si elstraight face Pentru ce? Pentru ca eu inca vorbesc(sunt foarte buna prietena cu fostul ei iubit cu care a stat mai multi ani) si lui(actualului) nu ii convine.Insa tot ce vorbeam cu fostul ei,ea stia pentru ca ma intreba mereu de el,ba chiar a vrut sa se intalneasca cu el...Dar nu cred ca asta a fost singurul motiv pentru care a pus-o sa aleaga, ci pentru ca eu cand am putut am incercat sa-i deschid ochii si ii spuneam tot ce credeam despre el si bineinteles aveam dreptate.Nu am incercat niciodata sa ii despart,din contra uneori am incercat sa evit unele lucruri,fiindca e foarte indragostita de el, de cand suntem certate nu a putut sa-mi dea macar un sms.Ce ziceti sa fac in cazul in care ma suna? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Aceste certuri sunt inevitabile uneori, insa sunt doar un hop in calea unei prietenii. Cand te va suna prietena ta raspunde-i si rezolvati problema. Un astfel de incident e minor si nu trebuie sa aiba darul de a va instraina una fata de cealalta.

2 răspunsuri:
| apocalipsa25 a răspuns:

Daca te suna trebuie sa vorbesti cu ea si sa lamuriti lucrurile si sa iti ceri ertare daca uneori ai gresit cu ceva
daca ea tza fost prietena buna cu adevarat nu va uita clipele frumoase petrecute cu tine si daca tine la tine ta va alege pe tine chiar cit de mult e indragostita de el prietenile adevarate nu le dispart nimeni nici o data
dar daca ati fost prietene bune cum zici tu si ea nu prea tzinea la tine prefacindusese ca tine la tine atunci va alege pe iubitul ei... acum vei afla si adevarul cine a fost ea cu tine cu adevarat
sper ca te-am ajutat
succes!

| annniiiiis explică:

Pai da, o sa vorbesc cu ea, dar de iertat nu am cum, ea e cu el de cateva luni, iar eu cu prietenul meu de 2 ani, si daca mie mi-ar fi cerut asta eu din start l-as fi refuzat, si mai ales daca era vina mea.Nu zic ca as fi ales-o pe ea in sensul ca ma desparteam de el, pur si simplu il faceam sa inteleaga cum stau lucrurile de fapt.Ea cand m-a sunat mi-a zis "Sa nu mai ma cauti, sa nu mai ma bagi in seama", si plangea, iar eu cand am auzit-o ca plance am vrut sa ma duc la ea sa vad ce are.