| capsunica_8366 a întrebat:

am si eu o problema, deci:imi place de un baiat din ce in ce mai mult si as putea spune ca si lui de mine, am esti citeva zile impreuna ne-am tinut de mina, ne-am plimbat etc.etc,acum e plecat la odihna si eu nu stiu ce va urma, vreau sa fiu cu el, dar imi este frica sa nu m-a indragostesc de cine n trebuie, caci nu este unul din acei baieti care sa aiba o relatie mai serioasa cu o fata(cel putin asa cred eu)ne cunoasetm de mult timp, am fost buni prieteni, dar de la un timp a aparut ceva mai mult decit prietenia.Nustiu ce sa fac, nu vreau sa fim impreuna citeva saptamini si apoi sa ne facem ca nimic nu sa intimplat, vreau mai mult, dar nu stiu ce vrea el. Ce sa fac cum sa procedez sa renunt de la inceput sau sa incerc, sa vad ce se va primi? va rog dati-mi un sfat, mersi anticipat. funda+vot!

5 răspunsuri:
| oMycutzzaVrajitoare a răspuns:

Parerea mea este sa ii spui de la inceput ca vrei o relatie serioasa da ca te place cu adevarat va fi de acord cu tine da ca nu iti va spune in fata ca vrea o prietena de forma
Inceark nu ai nimic de pierdut
Succes;-)

| Kitty3D a răspuns:

Pot spune ca intr-o situatie asemanatoare am fost si eu. Eram indragostita de vecinul meu care statea in blocul alaturat si el era de asemenea indragostit de mine.Eu stiam ca e un baiat de treaba ca doar era vecinul meu laughing am fost impreuna 1 an happy dupa ne-am despartit in clasa a 7 a clasa mea s -a destramat si ne-au mutat o parte de copii intr-o clasa si altii in alta clasa eu am picat cu el in clasa am crezut ca o sa fie frumos doar am fost impreuna atata timp si suntem si vecini happy pot sa spun ca a fost GROAZNIC! din timpul petrecut impreuna numai era nimic! laughing pur si simplu se purta ca un necioplit radea de mine cand luam o nota mai mica radeam unul de altu asa din motive prostesti si am ajuns sa nu il mai sufar happy. Nu stiu daca acest baiat este la fel dar eu nu as strica o prietenie cu un bun prieten fiind cu el no sa tina o viata intreaga dar daca stai sa te gandesti o prietenie ar putea tine atata. happy Sper ca te-am ajutat cu povestea si ca te vei gandi mai bine la ceea ce vei face.
Mult noroc. xoxo. funda?puppy dog eyes

| Gabytzuu001 a răspuns:

Pai. nu stiu ce sa zic. mai plimbati-va. poate iese un sarut happy si de acolo intelegi totul, nu?

| Gabytzuu001 a răspuns:

Sau daca vezi ca vrea sa incerce ceva. sa se apropie de tinehappy fa tu primul pas. ca na o fi timid

| anonim230 a răspuns:

Buna. sincer am fost cam in aceeasi situatie cu tine, eram prieten foarte bun cu o tipa, ne intelegeam super oke si totul a inceput sa avanseze ca sa zic asa. pana cand am intrebat-o ce vrea pana la urma. asa ca un sfat daca il pot numi asa. e sa vorbesti cu el, sa vezi daca si el vrea acelasi lucru si nu stie cum sa iti spuna, daca sunteti prieteni de mult inseamna ca il cunosti si stii ce fel de om este. dar daca ajunge sa te iubeasca si sa ii placa de tine, nu cred ca nu poate avea o relatie serioasa asa cum vrei tu. sper ca te-am ajutat putin.