| GirlWonder a întrebat:

Am si eu o problema destul de mare si sper ca are cineva o idee care ar putea sa ma salveze. Deci, am 2 absente nemotivate de saptamana trecuta si maine e sedinta cu parintii, iar mama si nici tatal meu nu stiu. Mereu am fost genul de copil cuminte si invat bine la scoala... Si sigur ar fi foarte dezamagiti. Ajutati-ma va rog. (Am 15 ani si sunt a 9a)

Răspuns Câştigător
| anonimromaniaRo a răspuns:

Of... Nu e cine stie ce! Cel mai bine e sa recunosti dar doar daca te intreaba! Nu te mai complica sa ii minti ca nu are rost daca isi pun ambitia cu tine pur si simplu o intreaba pe diriga ta si atunci sigur o sa afle! Probabil o sa te certe pe moment dar or sa aprecieze ca nu i-ai mintit! Good Luck!

3 răspunsuri:
| bogdan133 a răspuns:

Nu vor fi dezamagiti, deoarece 2 absente nu sunt multe, spune drept ce ai facut, atata timp cat ai note bune nimeni nu te va condamna pentru 2 absentewinking

| NCN a răspuns:

Frate le zici ca ai intarziat la orele respecstive.Sau ceva de genu 2 absente nu se supara eu am 20.

| AndraDea a răspuns:

Pentru 2 absente?! In fine...ar trebui sa le zici inainte de sedinta pentru ca parintii tai sa nu se faca de ras! Inventeaza o scuza...gen: ca ai intarziat sau ca s-aintamplat nu stiu ce!
Funda?