| PytycMic a întrebat:

am o problema, mama vrea sa vina la scoala, si am note destul de proaste si 15 absente, si nu stiu cum sa fac sa nu afle, va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Spune-i adevarul inainte sa ajunga la scoala.Astfel mama ta va sti sa iti spele pacatele in fata profesorilor.Este mai rau daca nu ii vei spune.Se va trezi in fata profesorilor jenata de ceea ce i se va spune.Curaj si succes!

PS Toti am trecut prin asa ceva.

| PytycMic explică (pentru MskDesign):

Iti multumesc, dar ma va bate!

| denisadr a răspuns (pentru MskDesign):

Si inca ceva sa ii zici inainte,,, Mami, orice iti voi zice, ma vei certa?,,

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii spui inainte sa vina poate mai scapi de bataie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ii spui si poate vei scapa mai usor. Minciuna are picioare scurte

| Mihaaa24 a răspuns:

De-acum nu mai ai ce face, ea oricum va afla. Iti spun din propria experienta: spune-i tu, e mai bine asa decat sa afle de la scoala. Va fi suparata, dar cu timpul ii va trece pentru ca ai avut curajul sa pui capat mînciunii. Mult succes!

| sinstyle a răspuns:

Spune-i ca ai aduci carnetu de note. Evident tu o sa faci un carnet de note special happy Dar nu uita sa te apuci sa inveti!

| SaraSara18 a răspuns:

Mai bine ii zici adevarul, adevarul mereu ajuta