| Cristina_3547 a întrebat:

Am si eu o problema...imi place de un baiat de la mine din liceu.
Acum cateva zile era fericata pentru ca l'am surpins uitandu-se la mine. Dar alaltaieri am aflat ca il mai place o fata care mai mult ca sigur ar avea mai multe sanse ca mine... ea arata mai bine ca mine si atunci cand e el prin preajma mereu face ceva ca sa-i atraga atentia.
Nu stiu ce sa fac ...cum as putea sa ma bag in seama cu el, sub ce pretext? Ms!:*

Răspuns Câştigător
| spyceygirl a răspuns:

Hey.de ce te subestimezi asa de mult? exact asa faceam si eu si mi-am dat seama ca ma inselam.deci fa rost de id-ul lui de mess...(e imposibil sa nu ai cum sa faci rost de el)intri pe el si ii spui buna, il intrebi ce face, si ii ceri o poza cu el(atunci el isi va da seama de ceva,...)daca intreaba de ce. tu ii spui ca vrei sa ai o poza cu el...sau chiar daca nu te intreaba ii spui asta imediat dupa ce i-=ai cerut poza,(daca iti cere si el poza, inseamna ca ai sanse la el, ca te simpatizeaza)tu ii dai poza, si mai vorbiti... ce ore ai azi? la ce ora itri? chestii mai banale la inceput(ca sa iti dai seama daca te place)cand il vezi la liceu sa il privesti intens, sa ii zambesti si eventual iispui si un "buna"...succes! legat de cealalta fata tu consideri ca ea e mai frmoasa decat tine, poate nu si el...nu te lasa,,, lupta petru el...si sa iti mai psus ceva"cand te indragostesti cu inima niciodata nu alegi o persoana nepotrivita, cand spui ca iubesti din alte motive nu iti va reusi niciodata!"nu uita.inima stie de cine sa se indragosteasca.bafta!

9 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Pai cand treci pe langa el atingel si spune "ceauuuu" zambestei nu o lasa pe aia sa-ti strice buna dispozitie daca il impresionez atunci ai sanse....am vazut si eu la liceu baiat super cute cu o fata mai na nu chiar asa frumoasa si multe fete is indragostite de el si totus el a ales-o pe aia deci si tu ai sanse numa trebuie sa crezi in tinewinking

| kitty_8919 a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa iei legatura cu el si sa ii spui ce simti, daca vei tine ce simti pentru el in tine nu vei rezolva nimic.Si nici o data nu ai de unde sa stii ce gusturi are baiatul, poate u ai imi multe sanse la el.

| r8driver a răspuns:

Daca nu ai curaj s-a stai de vorba cu el si s-ai spui ce simti pentru el, fa rost de nr. lui si trimitei un mersi.sau vorbeste cu el la telefon.

Bafta...

| cary a răspuns:

Pai ar trebui sa iti faci curaj sa intri in vorba cu el sub orice pretext... daca nu vrei sa ti-l sufle cealalta...nu conteaza daca ea arata mai bine ca tine...nu ii stii gusturile lui... poate te place pe tine mai mult, niciodata nu se stie! bafta!

| dyna_1486 a răspuns:

Buna.eu cred ca nu conteaza asa mult daca il mai place o fata.care.crezi tu.ar avea mai multe sanse. daca t place p tine.nu o va alege p ea. dar trebuie` sa vezi c simte el. faci rost d id-ul lui si vb p mess.si o sa-ti dai seama daca t place.
bafta:*

| roxyema a răspuns:

Fa rost de id-ul de la colege si vb cu el pe messbig grin. dupa aia totul merge de la sine. daca e sa fie...va fi. daca nu.nu.asta e.si eu am o situatie de genul asta...si eu l-am surprins uitandu-se la mine de mai multe ori dar nu cred ca ma placecrying.si prietena mea in ultima vreme are aere de pitipoanca si s-a gandit de cateva ori sa se dea la el. dar primeste paruiala daca o face si ea stie cum e. D:... dar sper sa ma plac.de la o colega de-a lui am id-ul sau si am vb cu el de cateva ori. dar din cauza k sta cu un baiat care il urasc.si el ma uraste...nu pot sal salut... .si prietenele mele au vb cu el pe mess si uneia i-a spus nu stiu daca in gluma sau nu k ar placeao pe prietena mea. .si cand a intrebat de mine a zis de 2 ori ca nu ma place.eu cred ca nu ma place...asta nu ee o prbl fff grea dar daca o place pe prietena mea nu e de binebig grin. oricum sper ca o sati mearga succes:dkiss

| anna_7069 a răspuns:

Pai... in primul` rand fa rost de id`ul lui. vbeste q el. incearca sa-l intelegi. sa aiba incredere in tine. sa te cunoasca q adevarat`...
uite. eu il placeam pe unu` el nu ma stia. i-am zis din prima ca il plac. si de un an ma tot ignora. pe mess ma are la ignore.
nu trebuie sa actionezi din prima... baietilor le plac fetele q tupeu dar in acelasi timp timide`. happy
nu incerca sa ii ceri prea multe dintr`o data. totu` va veni de la sine. uh pana una alta, cere`i id si vbiti despre una`alta. incearca sa-l faco sa rada`. etc. stii tubatting eyelashes
Succes.` :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pupal in fata celeilalte fete

| IOana_9560 a răspuns:

happy mda...crissss.straight face
stiu cum e happy uite eu am avut o rel de 9 luni, .si ink tine la pers respectiva. dar acum la liceu am pus ochiii pe cineva...chiar stiind k tin la ALTcineva.straight face si sunt in aceiasi situatie ca tinestraight face numai k. .si el ar vrea o relatie cu mine. dar e mai vagabont.straight face si nhea oh go on...straight face
asteapta.sa vina el la tinekiss ...incearca macar sa vb deschis cu elpe messs.straight face daca nu ai ocazia sa vb k el in fata.straight face uite eu cel putin acasa.fk...straight face si crede`ma ca merge fff binewinking ...acum mai e sa se desparta de pers resp happy.
asteapta sa faca el prrimul pas.straight face

kiss

bfta kiss
big hug