| Nickkkkkkkkkk a întrebat:

Am si eu o problema, la care nici eu nu-mi pot raspunde :Am fost cu un baiat vreo saptamana, dar intr-o zi mi-a zis ca nu merge si sa ramanem prieteni. Am ramas prieteni pentru ca ne cunoastem de mai mult timp, dar avem acelasi grup de prieteni si iesim mereu impreuna. Are momente cand se comporta cu mine ca si cum am fi impreuna si momente cand nici nu ma baga in seama. Si intre noi sa mai intamplat si alt ceva. Eu acum nu stiu ce sa cred, oare tine la mine? Ca daca n-ar tine nici nu ma mai baga in seama. Si subliniez petrecem tot timpul impreuna. Voi ce ziceti? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Buna.
Totul depinde de varsta. Si mai e ceva : baietii se comporta total diferit fata de fete in asemenea situatii. Parerea mea e ca mai tine la tine dar poate fi influentat de cei din jurul lui, care il pot sfatui rau uneori.
Si mai depinde si de firea si personalitatea lui. Daca nu e o fire romantica e posibil sa se plictiseasca repede si sa caute mereu schimbarea.
Sfatul meu e sa-ti calci putin pe inima si sa prinzi momentul cand sunteti doar voi si sa ai o discutie cu el. Nu trebuie sa-l somezi, dar incearca sa afli ce sentimente are.
Daca tii mult la el si vrei neaparat sa fiti iar impreuna cauta sa ai cu el activitati comune, cauta sa faci ceva care sa-i faca lui placere si sa-i atragi discret atentia.
Bafta!

| Nickkkkkkkkkk explică (pentru nashu40):

Eu am 17 ani si el 19. Si prietenii nostri comuni sunt mai mari decat noi si nu-l influentiaza cu nimic. Romantic este, si am ramas de multe ori singuri si l-am intrebat ce se intampla cu noi si a zis ca nu stie, nu stie ce vrea! [ El a avut o relatie de un an si jumate acum 2 ani, si a suferit dupa fata aia si acum cred ca ii e frica sa iubeasca, nu stiu ] Oricum multumesc mult.

2 răspunsuri:
| leyaa a răspuns:

Parerea mea e ca ii esti draga ca sa zic asa dar in acelasi timp are anumite retineri care il fac uneori sa fie mai "rezervat". Incearca sa vb clar si deschis cu el si sa aflii adevarul happy bafta!