| Ghinea_Andrea_ a întrebat:

Bună, am și eu o problema și ași vrea sa ma ajutați, sunt fata am 16 ani și am o relație cu un băiat de 17 ani de aproximativ o luna, iubitul meu vrea sa îmi cunoască părinți pentru ca să putem petrece mai mult timp împreună dar eu nu știu cum sa ii conving pe ai mei sa vrea sa îl cunoască, din ce am vorbit cu mama nu prea vrea sa îl cunoască, știe doar cum îl cheamă, câți ani are și la văzut în poze, iar iubitul meu a spus ca dacă nu îmi cunoaște părinți trebuie sa ne despărțim pentru ca nu vrea sa ne mai ascundem, va rog ajutați-mă cu un sfat

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Hei,uite un lucru pe care l-am învățat în viața asta și pe care probabil l-ai auzit și tu "după oameni și autobuze sa nu fugi niciodată, mereu vor fi și altele".
E doar o relație de o luna până la urmă, nu ar trebui sa te afecteze foarte tare sincer.
Eu am avut și relații de 2 ani și s-au sfârșit destul de tragic, dar tot am mers înainte.Ideea e că nu îți poți forța părinții să îl cunoască,iar daca el vrea sa va despărțiți, n-ai de ales, din păcate.
Partea buna din toată treaba asta e că poate vei găsi pe cineva mult mai ok.
Știu că poate îl iubești de numa numa, dar crede-mă, e mai bine sa faci un pas înapoi.
Acum faci cum crezi și tu, însă eu unul asta îți recomand.

| Ghinea_Andrea_ explică (pentru Hyperion7):

Mulțumesc pentru sfat

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Care-i motivul real, pentru care parintii tai refuza?

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca ar fi o relatie de jumatate de an, as intelege ca da, e ceva serios si de aceea ar vrea sa iti cunoasca parintii.Insa la o luna chiar nu mi se pare necesar.Asteapta sa vezi cum mai decurg lucrurile pe parcurs si rezolvati voi ulterior.

| VoidEternal a răspuns:

E ciudat iubitul tau. Care-i graba?

| Strutzy a răspuns:

Are dreptate iubitul tau. Are si caracter. Sa vina sa te ceara in casatorie.

| understandasimpleuser a răspuns:

Salut, totuşi e o relaţie de o luna ar trebui sa ai o discuție cu el si sai explici ca e prea devreme pentru acest pas nu cred ca va cunoaşteţi suficient inca sa-ti cunoasca parinti poate dupa 5-6 luni de relaţie ar fi cel mai ok. Daca nici ai tai nu vor asta de ce sa grabiti lucrurile.